Alte știri din fotbal
CFR Cluj va afla joi dacă instanța va aproba cererea de intrare în insolvență
0
El e urmașul lui Șut și Lixandru! » FCSB are un nou lider la mijlocul terenului
0
Marius Șumudică, la 4 zile după prezentarea la CFR Cluj: „E foarte greu să continui în astfel de condiții”
1
Raul Rusescu a fost pe „Arc”, la FCSB - FC Botoșani, și a „tunat” la GSP Live: „Deplorabil!”
0
Știri din fotbal internațional
„Revoltă ucraineană” la echipă! Convocat la meci, a refuzat să se schimbe și a mers în tribună
0
Cristi Chivu își păstrează „perla”: datele contractului, dezvăluite de italieni
0
Două meciuri de câte 60 de minute? 3 reprize de câte 45 de minute? De ce cluburile joacă tot mai des meciuri amicale neobișnuite: „Există un calcul în spate”
0
Diego Simeone, despre situația lui Julian Alvarez: „E mai mult decât clar”
0
Lifestyle
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Suma astronomică obținută la licitație pentru noul model electric Ferrari
0
Înotătoarea care a stabilit un nou record mondial de două ori într-o singură zi!
1
Mbappe, ținut „ostatic” pe yacht de iubita lui în timp ce Mourinho a început curățenia la Real Madrid
1
Motorina s-a scumpit iar și sare de 10 lei/l, marți, 18 august 2026. Cât ...
Libertatea
Cât petrol mai trece, de fapt, prin Strâmtoarea Ormuz? Datele ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Trupele „TikTok” ale lui Kadîrov ascund un secret: De ce refuză cecenii să ...
Libertatea
DIn nou, peste acea conferinta de presa a ciobanului nu se poate trece. NICI MACAR NU A FLUTURAT HARITA DE INFIINTARE A AFC DIN 1997 SA NU CUMVA SA REUSEASCA VREUNUL O POZA CLARA :))) NICI NU A ADUS-O ACOLO :))) SINGURUL LUCRU PE CARE L-A ARATAT A FOST ACTUL DE INFIINTARE AL FIRMEI FCSB CARE NU INTERESA PE NIMENI :)))
Eu sunt cu domn primar și cu dragnia. :) Tu cu cine ții? Cu FC r? De la ce vine r? ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Ca un rezumat, cu ce am invatat din antecedentul CSU_FCU: "Curtea de Apel Timisoara a hotarat recent ca CSU Craiova, echipa infiintata direct in Liga 2 cu ajutorul FRF, nu este detinatoarea palmaresului. Nu e nicio dovada ca intre reclamanta si echipa de fotbal istorica Universitatea Craiova exista identitate sau continuitate" - "Intre palmares si continuarea activitatii fotbalistice exista o indivizibilitate naturala astfel ca nu poate face obiectul dreptului de proprietate al unei persoane" - "Intre palmares si dreptul de participare in competitiile de fotbal exista o interconexiune obligatorie, intrucat persoanele juridice ulteriori infiintate au continuat activitatea sportiva pe plan competitional din momentul la care a incetat activitatea echipei istorie Universitatea Craiova.." - "Asadar, nu a dovedit continuitatea activitatii competitionale fotbalistice care reprezinta IN ESENTA PALMARESUL, desi se invoca starea de fapt, aceasta nefiind afiliata la Federatia Romana de Fotbal si Liga Profesionista de Fotbal, ca structuri de fotbal profesionist ce functioneaza conform Legii nr. 69/2000." - "Încuviinţează, la cererea pârâtei U Craiova 1948 Club Sportiv SA şi a reclamantului-pârât Clubul Sportiv Universitatea, administrarea probei cu înscrisuri în susţinerea tezei probatorii referitoare la calitatea de continuator al clubului înfiinţat în anul 1948 şi respinge ca nefiind concludentă proba materială."DOS.43926/3/2018
Intrebarea ta ***, de-aia contiui sa iei nota 1 :))) Nu are absolut nici o legatura cu speta, care e un litigiu comercial intre CSA si fcsb :))) Daca discutam de fapte penale atun ci da, necontestarea afilierii inainte de prescrierea faptei ar fi fost relevanta. Intelegi sau ai nevoie de un desen?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
iarasi ai venit ***. eu nu inteleg cat de prost sa fii sa faci asta cand rapid s-a desfiintat definitivi si irevocabil in 2016? adica *** nu est recunoascuta de nimeni. ***?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
dupa cum vezi, ei nu revendica palmaresul doar pana in '98, dar nu-si asuma datoriile istorice lasate la sfarsitul lui 2002 pe care le urmarea Sebastian Bodu
Singura *** e ciobanul tau ma :))) ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
te mai intreb o data foarte CLAR, nu ma intereseaza ce crezi tu, apropiatii tai, sau altcineva, te intreb din punct de vedere legal: a fost contestat in vreo instanta, fie ea civila sau fie ea sportiva, de catre CSA, dreptul de afiliere al fc steaua bucresti s.a. ? daca exista o decizie a unui tribunal sportiv sau civil care spune ca a fost afiliata ilegal, spune-ne si noua! raspunsul e simplu, exista? DA sau NU, daca DA, atunci da-ne si noua ceva dovezi despre procesul respectiv:))
Habar n-am, intreaba-l pe Talpan :))) Daca-l cere e o aberatie, el poate cere cel mult dezafilierea fcsb pentru faptele din 2003, dar CSA tot din liga a patra ar trebui s-o ia, ca urmare a falimentului AFC.
da-ne si noua o decizie judecatoreasca care a combatut ca trecerea din 98 de la CSA la AFC a fost ilegala, sau ca in 2003 trecerea de la AFC la SRL a fost ilegala, sau ca afilierea AFC-ului in liga 1 in 98 a fost ilegala, sau ca afilierea SRL-ului in 2003 la liga 1, a fost ilegala, care e decizia judecatoreasca care spune asta! ati purtat procese pe ascuns si nu stie lumea? la fel cum ati inchis sectia in 2003, nu? tacit, ca doar nu se cadea a informa milioanele de fani, era chiar absurd! ai idee cat de penibili sunt cei care sustin aberatia asta?:))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.