Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
Incredibil! Șeicii fac bani cu obiectele lui Pep Guardiola
0
Imaginile ratate complet! » Diversiunea încercată de Messi și Argentina la „roșul” lui Enzo Fernandez
0
A început scandalul! Presa de la Buenos Aires a luat foc: „Este aproape o insultă”
0
Real Madrid intră în cursa pentru campionul mondial! » Jose Mourinho vrea să-i dea o mare lovitură Barcelonei
0
Lifestyle
Fanii sunt în șoc » Vinicius jr., de nerecunoscut după vizita la doctorul vedetelor: „Nu are cum să fie aceeași persoană!”
1
Ivana Knoll „a fugit” de la Mondial în „Capitala mondială a petrecerilor” » Mesaj pentru doi fotbaliști spanioli: „Bravo, copile!”
10
România a fost prezentă la finala Campionatului Mondial » Alexandra s-a bucurat de două minute de faimă
0
Cum nu s-a mai văzut în istoria fotbalului! » Atmosferă de Hollywood la Spania - Argentina, Tom Cruise a ridicat în picioare stadionul: „Aceasta este măreția!”
1
Terenuri de zeci de mii de hectare în Delta Dunării, concesionate pe ...
Libertatea
„Nu mă lupt cu Ministerul Apărării. Mă lupt cu Rusia”. Generalul Sîrskîi ...
Adevărul
Unde își sărbătorește Ilie Năstase aniversarea de 80 de ani: „Sunt aici, la ...
GSP SPECIAL
Trenurile spre Constanța, blocate din nou: întârzieri între Movila și ...
Libertatea
poate și trebuie "să tragă " după ea celelalte secții. Așa a fost mereu la Steaua. Secțiile sportive s-au ajutat mereu între ele. Performanțele de la handbal i-au motivat pe cei de la fotbal. Câștigarea CCE, în 1986, i-a ambiționat pe alți sportivi și așa mai departe. Acum este momentul ca Steaua să se ridice din nou și să strălucească. Iar dacă voi fi numit comandant, asta o să se întâmple. Așa cum m-am "luptat" mereu pentru Steaua în instanță castigand marca, numele si palmaresul, așa voi lupta și în calitate de comandant. Așa cum am câștigat în instanță, așa mă voi asigura că Steaua va câștiga pe toate arenele sportive pe care se vor prezenta sportivii noștri. Noi suntem Clubul Armatei României. Pentru noi contează doar victoria. Acesta a fost, acesta este și acesta va fi întotdeauna scopul nostru. Steaua București înseamnă Semper Svperiores!
Dacă tot ati publicat postarea domnului Talpan de pe FB (nu este vreun comunicat oficial sau declarație de presa ci o simpla postare), măcar trebuia sa o faceți in întregime .......... Decizia AMFB prin care Steaua București a fost desemnata câștigătoarea ligii a 4-a este corectă și legală. Este o decizie pe care AMFB ar fi trebuit să o dea încă de acum câteva luni, pentru că era clar că măsurile impuse de guvern pentru reluarea activității nu pot fi respectate în condițiile actuale, de către echipele din Liga 4. Sunt bucuros de faptul ca Steaua București a câștigat acest sezon și felicit jucătorii pentru munca depusă. De asemenea, le țin pumnii pentru meciurile de baraj care vor urma. Am mare încredere în ei că pot duce echipa în Liga a 3 -a. Sunt sigur că vom promova. Regret faptul că nu s-a reușit promovarea în sezoanele anterioare. Nu s-a dorit reactivarea secției de fotbal în anul 2015, așa cum mi-am propus si cum demarasem procedurile. Din păcate, eșecurile anterioare au avut repercusiuni. Dosarele castigate de mine au fost foarte dificile și au necesitat sute de ore de munca din partea mea. Sunt foarte dezamăgit când văd că munca mea nu este respectată și că aceste hotărâri judecătorești nu sunt puse în aplicare. Deși au trecut aproape 6 ani de la câștigarea procesului pentru marcă, Fotbal Club Fcsb încă pretinde că este Steaua. FRF și LPF încă pretind că Fotbal Club Fcsb este Steaua. Este revoltător să văd atâta lipsă de respect față de hotărâri
Nu am vreo problema cu omul asta dar mi se pare foarte curios ca intr-o institutie atat de rigida si de ordonata cum e Armata, cineva sa iasa in media cu asemenea declaratii. Cum ar fi ca un domn colonel X sa inceapa sa declare prin media ca el vrea sa fie comandantul unitatii 02nf8 ( sa zicem ) de la Cuca Macaii. Ca el crede ca merita! Numai cine habar nu are habar cum merg lucrurile in armata, crede ca Talpan e de capul lui! Cineva il sprijina tare tare si atunci cand pila lui o sa cada...iese la pensie. Uita si de CSA si de FCSB si trece in rezerva urgent pentru ca altfel o sa conduca un pluton de bucatari pe undeva prin Maramures.
Ce caricatura ridicola! Comisarul sovietic al unei unități militare sportive sinistre, CSA, înființata abuziv și brutal de armata roșie in 1947! Personajul este de un penibil absolut: dinamovist la origini, laudator și hrănit mulți ani in loja lui Jiji, semnatar de multe contracte de închiriere a bazei sportive Ghencea către Steaua, conflicte fizice cu colegi din club, critic al șefilor ierarhici și doritor cu orice preț de funcții, *** incomensurabila pt oștirea romană!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Respect domnului Talpan un roman adevara, nu un parlit de *** !!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.