Alte știri din fotbal
Promovare istorică! Vor juca pentru prima dată în Liga 2
0
Daniel Pancu anunță venirea iminentă la Rapid » Ieșire dizgrațioasă la miezul nopții: „«Domnul Rahat» m-a sunat. O să am impresia că ajung la Real Madrid”
0
Campionul cu Universitatea Craiova și-a anunțat plecarea: „O comunitate minunată, o voi purta mereu în suflet”
0
Cu ce echipă din România ține Cristian Mungiu, proaspăt câștigător al marelui premiu Palme d'Or: „Dintotdeauna! Eu am jucat fotbal ca libero”
0
Știri din fotbal internațional
Barcelona încheie cu eșec sezonul » Lewandowski, gol la ultimul meci pentru catalani
0
Finalul unei ere! Dani Carvajal, ultimul mohican, a părăsit Real Madrid în lacrimi
0
Se apropie Cupa Mondială, dar Cristi Chivu are alte planuri: „Asta e intenția mea”
1
Cristi Chivu, de ZECE! Notele primite în Italia, după ultimul meci al sezonului pentru Inter
1
Lifestyle
Cu ce echipă din România ține Cristian Mungiu, proaspăt câștigător al marelui premiu Palme d'Or: „Dintotdeauna! Eu am jucat fotbal ca libero”
0
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
6
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
„Timpul nu este de partea Rusiei”: pierderile de pe front și economia apăsă ...
Libertatea
Criza politică din România a stricat planul Budapestei privind gazul din ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
CEO-ul unui mare grup de companii compară situația din România cu criza din ...
Libertatea
Cert este că Talpan, a semnat cu mânuța lui contracte cu societatea lui Becali.Atunci nu știa că Gigi a dobândit echipa în mod fraudulos?Oricum noi știm doar foarte puțin din toata povestea asta și știm cu siguranță că asta e o poliță plătită celui cu gura mare!!!!
Vreau sa spun ... si rezum ... (1) Marca si Numele 'Steaua' sunt la MAPN si le foloseste cine vrea MAPN, o data ce au obtinut dreptul de exclusivitate in anul 2014. Numai si numai dupa aceasta data ... daca le folosesti ... te expui ... unei actiunii civile in daune. FCSB ... nu a mai folosit nici marca dupa 2014, nici numele 2016 deci suntem ... protejati dpdv juridic. (2) Palmaresul este la FCSB SA ... care este o societate care continua activitatea fotbalistica 1947-2018, in mod neintrerupt si necontestat de nici o hotarare judecatoresca pana in prezent, incepand cu anul 2016 ... sub alta denumire juridica! ... Aceste 2 concluzii sunt singurele 2 chestii relevante ... nu stiu ce legatura are ce zice @florar ... AFCS, si datoriile si falimentul ... cu subiectele zilei ... si ma dau batut! FCSB nu a acumulat nici o datorie la stat in 15 ani de management ... Daca aveti voi ... neclaritati ... despre ... privatizarea clubului ... duceti-va frumos la un Parchet ... care alminteri este ocupat cu politie politica ... si depuneti o plangere, faceti un denunt ... nu are rost sa speculam tot ce va trece voua prin capatana ... de aia exista Legi si Justitie ... cat exista ea! Pana la o astfel de sentinta definitiva ... care sa aiba ca efecte si desfiintarea continuitatii de activitate ... a FCSB ... very unlikely ... FCSB ramane cel mai titrat club de fotbal din Romania ... si CSA Steaua 2017 ramane o echipa infiintata in vara anului trecut! FCSB nu e steaua ... ca steaua e nimic!
Au facut puscarie si cei care i-au dat terenurile. Unul dintre ei este fostul ministru al apararii Victor Babiuc.
Zici tu? Pai si cand se poza in tribuna oficiala la meciurile echipei lui Becali, langa Becali, nu stia situatia sau cum era?
Eu sunt de acord, că Becali a făcut o mânărie când a făcut acel schimb de terenuri.Dar nu știu câți dintre voi știu că la momentul schimbului, Pipera era o ruină, era un camp plin de buruieni.Habar nu am de unde a avut ciobanul informații că în scurt timp acolo se vor construi centre comerciale , ceea ce a facilitat infrastructura in toată zona.Sunt mte de explicat legat de acel schimb de terenuri, dar cert este că la momentul schimbului, terenurile date de Becali in schimb valorau mai mult decât cele primite!!!
... pentru ca trebuia sa faca puscarie si cei care i-au dat terenurile... si sunt mai protejati un pic...
Exact cum au permis ca infractorul becaliot sa puna mana pe terenurile armatei...oare de ce a facut puscarie becaliotul?
NU a fost preluat nici un ACTIV ... aici gresesti (si de aia si-a luat-o Bodu *** ... in instanta) ... nici activ, nici pasiv (datorie) ... a fost preluat doar fondul de comert ... care reprezinta o universalitate de drepturi si obligati ... necesare pentru desfasurarea activitatii ... in speta noastra fotbal ... Becali a preluat drepturile federative ale jucatorilor, contractele active ale jucatorilor si staff-ului, cu obligatile de plata aferente acestor contracte, drepturile competitonale ... palmaresul, coeficientul echipei, CIS (Certificatul de Identitate Sportiva), coeficientul UEFA ... nu a avut loc transfer de patrimoniu nici in 1998, nici in 2003 ... ICCJ ... specifica clar in motivare ... Exista o discutie aici ... daca emblema face sau nu parte din fondul de comert ... in unele tari da, la noi nu ... si de aia nu a fost transmisa ... cu restul fondului de comert. Acum ... ce treaba avem NOI, FCSB ... cu datoriile AFCS sau CSA ... de tot aduci in discutie acele datorii? Ele sunt facute de vechile societati care au adiminstrat aceasta activitate pana in 2003 ... sigur ca s-a facut o inginerie acolo ... dar nu e problea lui Becali sau a lui FCSB ... e a AFCS, MAPN ... si a parchetelor care trebuie sa verifice legalitatea falimentului ... AFCS! Bodu a incercat sa vada daca poate sa-i impute lui Becali si FCSB-ulu ... aceasta datorie a Generalilor si societatii lui Paunescu ... a vazut ca nu poate ... si trebuie sa cafteasca niste generali ... s-a lasat pagubas!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Deci oricum se stia ca FCSB nu e Steaua...dar prostul asta chiar crede ca Becali a scris vreo carte...Oierul ala nu stie nici sa vorbeasca dar sa scrie.... si oricum e o carte scrisa de altcineva nu de Oierul prost... e scrisa ca sa poata el sa iasa mai repede din puscarie... ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
???
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.