FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - GRECIA

Arbitrul ne-a dezavantajat şi în retur! » Am avut penalty clar la un henţ al grecilor!

Articol de GSP - Publicat marti, 19 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat marti, 19 noiembrie 2013 22:43

România putea să revină cu şanse importante pentru calificare în minutul 76, dar arbitrul Milorad Mazici a refuzat un penalty evident "tricolorilor".

La scorul de 1-1, Măţel a centrat din partea dreaptă, iar mingea a fost blocată de Holebas. Fundaşul grec a oprit mingea cu ambele mîini, dar nici "centralul" şi nici asistentul nu au acordat nimic.

Sîrbul Mazici a lăsat jocul să continue, spre nemulţumirea jucătorilor români, dar şi a celor 53.174 de spectatori prezenţi pe Naţional Arena.

Şi în meciul tur am fost dezavantajaţi, Mitroglou marcînd un gol din ofsaid.

Comentarii (42)
elsopotyi
elsopotyi  •  20 Noiembrie 2013, 08:56

In loc sa analizam jocul dam vina pe oricine nu pe noi care jucam prost, si cu noroc cum erau alte meciuri.GRECIA AUU FOST SUPERBI CA ECHIPA.

alpin
alpin  •  20 Noiembrie 2013, 08:54

Cate ocazii de gol ne-am creat in cele doua meciuri? ZEROOO!!! Si mai avem tupeul (sau prooostia) sa vorbim de arbitraj?!? Ce se intampla daca, la Atena, in minutul 2, arbitrul era CORECT si ar fi dat penalty si rosu la Gardos, asa cum cere regulamentul?!? Este cel putin jenant sa acuzi arbitrajul cand te prezinti la un baraj pentru Mondiale asa cum s-a prezentat Adunatura Barbugiului!

adi_stelistul
adi_stelistul  •  20 Noiembrie 2013, 08:46

Nu sunt deloc convins ca am avut penalty la faza aceea. Nici nu conteaza. Nu avem ce cauta la turneul final. Personal cred ca nici grecii (duelul cu ei a fost echilibrat in anumite momente tocmai pentru ca nici ei nu exceleaza), dar au fost mai buni decat cei cu care au avut de disputat barajul. Daca picau cu Franta sau Suedia cu siguranta nu se calificau nici ei. Da' macar ei si-ar fi jucat sansele, la noi n-am avut niciun moment senzatia ca ne putem califica. Practic de la golul 2 al grecilor din tur soarta calificarii a parut tot timpul clara.