NATIONALA  ·  EURO 2019

EXCLUSIV EURO 2019 la TVR! Postul public a cumpărat drepturile de televizare

Miercuri, 08 Mai

TVR, postul public de televiziune, a achiziționat drepturile de televizare ale meciurilor de la Campionatul European 2019. România U21 este calificată la competiția din Italia, din 16-30 iunie 2019.

Potrivit surselor GSP.RO, TVR va transmite toate meciurile de la EURO 2019, în exclusivitate

Meciurile se vor putea viziona pe TVR 1, TVR 2 și TVR HD. TVR este postul cu cea mai mare acoperire națională și este disponibil gratiut de toți

EURO 2019

România face parte din grupa C a Campionatului European de tineret din 2019. Adversarele „tricolorilor” sunt Anglia, Franța și Croația.

PROGRAMUL GRUPEI C

18 iunie 2019: România– Croația (San Marino, 19:30), Anglia – Franța (Cesena, 22:00)
1 iunie 2019: Anglia – România (Cesena, 19:30), Franța – Croația (San Marino, 22:00)
24 iunie 2019: Franța – România (Cesena, 22:00), Croația – Anglia (San Marino, 22:00)

6 DETALII

  • Se dispută între 16 și 30 iunie 2019 în Italia
  • Fiecare echipă are dreptul la un lot de 23 de jucători, dintre care 3 sunt portari; se pot face schimbări până la startul primului meci, dacă acestea sunt cauzate de accidentări
  • Jucătorii trebuie să fie născuți după 1 ianuarie 1996
  • Din cele trei grupe, doar câștigătoarea merge în semifinale plus cel mai bun loc 2;
  • Semifinalistele merg la JO 2020, Tokio: dacă una dintre ele este Anglia, care nu are drept de participare (la JO face parte din Marea Britanie), merge și al doilea cel mai bun loc 2
  • Finala se joacă pe Dacia Arena, la Udine

Comentarii (5)

Neculaescu Mircea  •  08 Mai 2019, 19:20

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

adi67  •  08 Mai 2019, 18:45

Misto ... Raman aceasi comentatori ? "Profesionisti" !

cornelconasu  •  08 Mai 2019, 18:26

Foarte bine !

Vezi toate comentariile (5)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
12:00 Tenis

Roland Garros

Eurosport, Eurosport 2
16:00 Fotbal, Baraj Promovare L3

Carmen-Progresul

Digi 1
18:00 Fotbal, Liga 1

Voluntari - Hermannstadt

Digi 1, Telekom 1, Look
18:00 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 4
18:30 Fotbal, Baraj Promovare L3

Steaua - Dinamo

Digi 2
20:00 Baschet M

Dinamo - Steaua

Digi 4
21:00 Fotbal, Liga 1

Botoșani - Dinamo

Digi 1, Telekom 1, Look
21:30 Fotbal, Germania

Union Berlin - Stuttgart

Digi 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off