Alte știri din fotbal
Mircea Rednic și-a anunțat revenirea în antrenorat: „Sunt în România, am avut ceva discuții”
0
Bombă! Ioan Ovidiu Sabău, la Farul
0
Soția lui Dan Șucu dezvăluie cum s-a implicat acționarul Rapidului în speța accidentului provocat de Keita: „S-au strâns oamenii și au început să țipe la el”
0
Iată staff-ul lui Mirel Rădoi la FCSB: anunțul campioanei României
0
Știri din fotbal internațional
Cum l-a umilit Tottenham pe antrenorul Igor Tudor » Gestul făcut pe la spatele său de oficialii clubului chiar în ziua meciului cu Atletico din Liga Campionilor
0
Marian Barbu, delegat la meciul lui Andrei Rațiu din Conference League
0
Fostul rebel de la Manchester City, reținut pentru agresiune fizică: „Victima a fost transportată la spital”
0
Walter Zenga știe de ce are nevoie Cristi Chivu la Inter: „Avem de unde alege”
0
Lifestyle
Fără inhibiții la 35 de ani » Fizicul cu care i-a lăsat pe toți mască: „Ai 3 copii și arăți așa?! Oh, Doamne, este nebunesc!”
1
Formau cel mai frumos cuplu din fotbal, dar s-au despărțit » Viktoria, apariție de senzație după divorț: „Picioarele tale par fără sfârșit!”
1
Nuntă ca în filme! » A plimbat-o pe Alexandra într-un Ferrari din 1957 pe străzile din Monte Carlo: „Cel mai stilat cuplu”
7
S-a aflat noua cucerire a lui Lamine Yamal » Vedeta vine des să-l vadă la meciurile Barcelonei
2
Cu cine ar vota românii la parlamentare. Diferență mică între locurile trei ...
Libertatea
Planul diabolic cu care Iranul poate ruina lumea cu toată opoziția SUA. ...
Adevărul
20 de ani de la primăvara europeană din Giulești » Cum a ajuns Rapidul în ...
GSP SPECIAL
Luptător cunoscut de MMA mort în mașina sa de 530 de cai putere, după ce a ...
Libertatea
Ce sa cladesti, maestre? pe o fundatie comunista nu rezista nimic. In ce realitae traiesti?
Exista statiile Tokyo, Washington, Paris, Bruxelles ????
Dragnea Fan Detected.......dar era oarecum firesc, avand in vedere cu ce echipa tii.......ai fost si tu sa bati "golanii" de la Piata Universitatii alaturi de ceilalti rinamovisti in ianuarie 2017 ?
De ce nu rămâneți în țară pentru a o clădi voi? Pentru că e mult mai simplu să acuzi și să dai din gură, dar e greu să ai soluții. De aia e PSD-ul la putere de atâta amar de ani: pentru că nu există alternativă viabilă. Așa zisa opoziție nu are nici o valoare, n-are soluții, doar chibițează, subliniind realități, iar când ajunge la putere nu știe ce să facă. Uită-te la USR, câte inițiative legislative are, la nivel național sau local. Numai critici, bețe-n roate, dar nimic constructiv.
La inceputul lui septembrie 2012 circulam prin Polonia. Era la doua luni dupa turneul final UEFA. Autostrada dintre Varsovia si Cracovia era un santier... inca! Ingrozitor de frustrant era ca pe multe portiuni era finalizata o singura banda de circulatie pe sens. Nu stiu daca ati circulat vreodata pe un drum pe care nu poti depasi pe distante de 40-50 de km (o singura banda si intre sensuri erau deja pusi parapetii de demarcatie). E ingrozitor de frustrant. Stai in coloane imense dupa cate o masina ceva mai inceata. Sa circuli cu 40-50 km/h viteza medie pe o asa-zisa autostrada e ceva. Ce vreau sa zic cu asta este ca UEFA are experienta nerespectarii unor obligatii de catre organizatorii unor turnee finale. E posibil sa ramana asa, sa faca ceva scandal si sa treaca cu vederea. Mai ales daca nu au solutii (desi, atentie, o gazda pentru doar 4 meciuri s-ar putea sa gaseasca repede si atunci vom avea ditamai surpriza!). Dar oricum felul in care am reusit sa ne facem de ras DIN NOU ne e caracteristic, cred.
Nu e nicio stire aici !!! Asta era o certitudine de acum multi ani ! Inca din 2014 se stia ca nu vor fi gata in 2020 nici stadioanele si nici Mag 6 metro, .... cine a sperat va vor fi gata, nu are minte multă...
Asa se intampla cand nu mai ai forta de munca plus birocratie , daca traia Ceausescu acu aveam metrou in toate directiile in Bucuresti si cred ca daca se intampla ca acu sau sa ii fii zis ca nu e gata la termen cel care se ocupa de lucrari a doua a zi nici ca mai exista sau mai rau uitai ca a fost vreodata !
Oricine are curiozitatea să citească presă și memorii din perioada interbelică, va rămâne uluit de gradul de corupție, de neputință a statului și de balcanism de atunci.
nu înțeleg de unde gogomănia asta cu 4 stadioane de antrenament, la ce le trebuei stadioane ? Depinde și ce echipe vor juca, că nu vor veni spectatori la oricare din cele 24, iar la antrenament vor fi echipa care nu-i doresc. Deci e suficient un teren, dacă vrea cineva stadion, să-i ceară șu tanti Gabi. Și sunt stadioane moderne în jurul capitalei: Chiajna, Voluntari, Ploiești, poate și Cotrocenii este bun. Cu metroul, să vedeți profit pe firmele de taxi, cum îi va jecmăni pe spectatorii cu 2 litri de bere la bord. Cu 3 meciuri din grupe, echipele vor avea nevoie de avion (nu de metrou). Se pot oferi linii de autobuze suplimentare spre aeroport, 50 lei beletu
De asta pleacă lumea din tara (inclusiv eu). Pentru că sunt mulți oameni cu mentalitatea ta. Să nu te miri că trăiești în lumea a treia, pt că cu specimene că tine nu poți cladi o civilizație. Semnat: Un tefelist
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.