NATIONALA  ·  ROMÂNIA

EXCLUSIV Programul staff-ului echipei naționalei pentru această iarnă! Unde merg Contra, Gane, Mihalcea, Reyes și Toader

Cosmin Contra, selecționerul echipei naționale, merge în Turcia alături de doi dintre secunzii săi
Cosmin Contra, selecționerul echipei naționale, merge în Turcia alături de doi dintre secunzii săi

Articol de — Vineri, 11 Ianuarie

Naționala României va începe în martie campania pentru EURO 2020, contra Suediei, în deplasare. Până atunci, stafful echipei s-a împărțit pentru a vedea la lucru în această pauză cât mai mulți internaționali. 

Așadar, selecționerul Cosmin Contra și secunzii Jerry Gane și Adi Mihalcea vor merge în Turcia, unde merg 13 dintre cele 14 echipe din Liga 1. 

Cu FCSB, în Spania, va merge preparatorul fizic al naționalei Javi Reyes, în timp ce Leo Toader, antrenorul cu portarii, va face un periplu între Praga, Nantes și Nottingham. 

Asta pentru a urmări portarii naționalei, Florin Niță (Sparta Praga), Ciprian Tătărușanu (Nantes) și Costel Pantilimon (Nottingham Forrest).

PROGRAMUL INTEGRAL

23 martie 2019: Malta – Feroe, Suedia – România (ora 19:00), Spania – Norvegia (ora 21:45)

26 martie 2019: Malta – Spania, Norvegia – Suedia, România – Feroe (ora 21:45)

7 iunie 2019: Feroe – Spania, Norvegia – România, Suedia – Malta (ora 21:45)

10 iunie 2019: Feroe – Norvegia, Malta – România, Spania – Suedia (ora 21:45)

5 septembrie 2019: Feroe – Suedia, Norvegia – Malta, România – Spania (ora 21:45)

8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), România – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)

12 octombrie 2019: Feroe – România (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)

15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)

15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)

18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45



Cine ar fi suspectul eliberat în cazul morții pădurarului din Maramureș! Este milionar în euro și are rude în funcții importante

Libertatea

Comentarii (1)

calinescu_  •  12 Ianuarie 2019, 12:10

CE SA CAUTE "GURITA" LA NATIONALA ROMANIEI ????? ESTE UN PREMIU PENTRU CA A DISTRUS DINAMO ????? ***!!!!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
09:30 Tenis, WTA

Turneul din Luxemburg

Digi 2
11:30 Fotbal, Liga 2

Universitatea Cluj - Mioveni

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
13:00 Fotbal, La Liga

Alaves - Celta Vigo

Digi 2, Telekom 2
13:15 Handbal M

Bidasoa Irun - Savehof

Digi 3
13:30 Fotbal, Serie A

Sassuolo - Inter

Digi 1, Look Plus, Telekom 1
15:00 Tenis, WTA

Turneul din Moscova

Digi 2
15:00 Fotbal, La Liga

Real Sociedad - Betis

Digi 3, Look Sport, Telekom 2
15:30 Fotbal, Liga 1

Academica Clinceni - Viitorul

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
16:00 Fotbal, Serie A

Sampdoria - Roma

Digi 4, Look Sport 2, Telekom 4
17:00 Handbal M

Wisla Plock - Dinamo

Digi 2, Look Sport, Telekom 3
17:00 Fotbal, La Liga

Espanyol - Villarreal

Telekom 2
17:45 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - Astra

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
18:00 Fotbal, Ligue 1

AS Monaco - Rennes

Look Sport 3
18:30 Fotbal, Premier League

Man. United - Liverpool

Eurosport
19:00 Fotbal, Serie A

Parma - Genoa

Digi 2, Look Sport, Telekom 2
19:00 Fotbal, Bundesliga

Hoffenheim - Schalke 04

Digi 4
19:30 Fotbal, La Liga

Athletic Bilbao - Valladolid

Digi 3, Look Sport 2, Telekom 4
20:30 Fotbal, Liga 1

Chindia Târgoviște - FCSB

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:45 Fotbal, Serie A

Milan - Lecce

Digi 2, Look Sport, Telekom 2
22:00 Fotbal, La Liga

Sevilla - Levante

Digi 3, Look Sport 2, Telekom 4
23:30 Fotbal, Ligue 1

Marseille - Strasbourg

Digi 4, Look Sport 3
Program TV complet

Liga 1