NATIONALA    •   ROMÂNIA

EXCLUSIV Programul staff-ului echipei naționalei pentru această iarnă! Unde merg Contra, Gane, Mihalcea, Reyes și Toader

Cosmin Contra, selecționerul echipei naționale, merge în Turcia alături de doi dintre secunzii săi
Cosmin Contra, selecționerul echipei naționale, merge în Turcia alături de doi dintre secunzii săi

Articol de — Vineri, 11 Ianuarie

Naționala României va începe în martie campania pentru EURO 2020, contra Suediei, în deplasare. Până atunci, stafful echipei s-a împărțit pentru a vedea la lucru în această pauză cât mai mulți internaționali. 

Așadar, selecționerul Cosmin Contra și secunzii Jerry Gane și Adi Mihalcea vor merge în Turcia, unde merg 13 dintre cele 14 echipe din Liga 1. 

Cu FCSB, în Spania, va merge preparatorul fizic al naționalei Javi Reyes, în timp ce Leo Toader, antrenorul cu portarii, va face un periplu între Praga, Nantes și Nottingham. 

Asta pentru a urmări portarii naționalei, Florin Niță (Sparta Praga), Ciprian Tătărușanu (Nantes) și Costel Pantilimon (Nottingham Forrest).

PROGRAMUL INTEGRAL

23 martie 2019: Malta – Feroe, Suedia – România (ora 19:00), Spania – Norvegia (ora 21:45)

26 martie 2019: Malta – Spania, Norvegia – Suedia, România – Feroe (ora 21:45)

7 iunie 2019: Feroe – Spania, Norvegia – România, Suedia – Malta (ora 21:45)

10 iunie 2019: Feroe – Norvegia, Malta – România, Spania – Suedia (ora 21:45)

5 septembrie 2019: Feroe – Suedia, Norvegia – Malta, România – Spania (ora 21:45)

8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), România – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)

12 octombrie 2019: Feroe – România (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)

15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)

15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)

18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45

Comentarii (1)

calinescu_  •  12 Ianuarie 2019, 12:10

CE SA CAUTE "GURITA" LA NATIONALA ROMANIEI ????? ESTE UN PREMIU PENTRU CA A DISTRUS DINAMO ????? ***!!!!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
20:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4
21:30 Volei F, Finala CEV Cup

Busto Arsizio - CSM Volei Alba Blaj

Digi 3
21:45 Fotbal, Prelimarii Euro 2020

România - Insulele Feroe

ProTV
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-