Comentarii (96)
daniels
daniels  •  27 Iunie 2019, 23:12
Postat de Eugen Qy pe 27 Iunie 2019, 22:46

Da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine, decat daca accepti faptul ca arbitrajul a fost SMECHERESC !

iar o dam în arbitraje? Ianis are ceva din taica-su dar mai e mult până departe... nu pui mana pe adversar și când se întoarce cu spatele spre poarta îl mai tragi și de tricou ca e deja în careu!!!! ... iar cădem fizic cu toate ca și aia joaca la 40 de grade???? băiatu' ala cu fata de killer joaca totuși titular la Freiburg nu la Sepsi! și bineînțeles o partida de fotbal are 90 de minute nu 45!!! dar Hai Romania! ca se pare ca ai ceva ...viitor!!!

samertx
samertx  •  27 Iunie 2019, 23:11
Postat de mariuss72 pe 27 Iunie 2019, 23:03

Exact. Iar Coman a fost de pomana. De la Man m-am asteptat la mai mult dar a fost modest si nu doar in jocul asta.

Exact, eu zic că la mijloc am pierdut controlul repriza a doua. Toate pasele lor erau în fața fundașilor noștri și toate centrale. Mijlocașii la acoperire nu mai erau în stare să le facă față. E ușor să fii în 4, 5 pe atac și să ataci pe fundașii centrali. Ăia din urmă rămân pioni.

10161820600645576
Iulian Nastasache  •  27 Iunie 2019, 23:10
Postat de ge0x pe 27 Iunie 2019, 23:03

Pai la mijloc. Cicaldau a fost schimbat, Ivan a fost schimbat, Baluță era epuizat din minutul 55-60, Man a jucat foarte slab. Putin ghinion, epuizați fizic. Gata meciul. Chiar dacă intram în prelungiri, nu ajungeam la penalty. Radoi trebuia sa bage la mijloc 3 oameni sa alerge. Trebuia sa între Dragomir, Olaru și Boboc sau Nedelcu

Cea mai buna schimbare pe care o poate face un antrenor este cea de mentalitate. Radoi a facut cea mai buna schimbare.

ge0x
ge0x  •  27 Iunie 2019, 23:10
Postat de mariuss72 pe 27 Iunie 2019, 22:59

Lasa-ne bai nene cu soarta, zici ca esti o baba de la biserica. Meciul s-a pierdut pe niste greseli evidente din repriza a doua, nu pe soarta.

Sa mori tu? Dacă întra capul lu Pușcaș se făcea 3-1? A scos-o ala senzațional. Ianis a făcut un penalty total aiurea, ala nu era nici măcar cu fata la poarta. Apoi golul al 3-lea sut prin zid și bara gol. Dacă zidul stătea cum trebuie lovea mingea zidul sau era bara și afara. A fost bara gol. Plus la penalty a fost foarte aproape sa o apere. În loc sa dea gol sa fie 2-2, rămânea 2-1. Noi am luat goluri ciudate. Nu au făcut ei vreo faza sa ne lase fără replică. Normal ca e soarta. Făceam 3-1 la pauză. Ianis nu făcea penalty. Radoi făcea 3 schimbări bune și eram în finală. Dar așa a fost sa fie. Când ți-e dat ceva, poți sa stai în cap și nu poți schimba nimic.

sala_dalles
sala_dalles  •  27 Iunie 2019, 23:09

Ba . Pe timpul meu era o vorba. Dupa razboi multi viteji se arata!

Iulian Nastasache  •  27 Iunie 2019, 23:04
Postat de Uwe Lang pe 27 Iunie 2019, 22:40

Auzi si la asta ... "nu ne-au vrut in finala" ... Iar incepeti cu balcanismele voastre tipice???

@ Uwe Lang Cred ca e o declaratie la suparare, pe care o va regreta. Tocmai asta NU este echipa U21 dupa acest parcurs: o echipa incremenita in balcanismele de care zici. Pustii astia asta au demonstrat pe teren ca nu sunt incremeniti in balcanismele NOASTRE. Sper ca ei sa scape de metehnele cu care noi i-am invatat.

158334234980480
Nelu Ghencea  •  27 Iunie 2019, 23:03

Daca , Parca Si Cu Da , Se Plimbau Cu O Barca . la Un Moment Dat Parca Si Cu Daca S-au Inecat ?!! Cine A Ramas ?!Suntem "***" In Majoritate .

Postat de samertx pe 27 Iunie 2019, 23:00

În minutul 50 trebuia scos Man și dublat mijlocul, Rădoi e tânăr, nu știe cu prelungirile, tragi de ele, dar cu alții proaspeți și din timp.

blatistu49
blatistu49  •  27 Iunie 2019, 23:02

hai ba terminati ca nu au vrut in repriza a 2 a sa vazut diferenta viteza forta ne au depasit si fizic arbitraj bun