FOTBAL  »  NATIONALA  »  ISLANDA - ROMÂNIA

Islanda - România 2-1. Rădoi, furios pe atacanți! 3 schimbări la pauză » Doar la FCSB se mai întâmplă asta

La pauza meciului Islanda - România, când gazdele conduceau cu 2-0, Mirel Rădoi a efectuat toate schimbările! +24   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 08 octombrie 2020 21:00 / Actualizat joi, 08 octombrie 2020 23:52

La pauza meciului Islanda - România, când gazdele conduceau cu 2-0, Mirel Rădoi a efectuat 3 schimbări.

Practic, selecționerul nostru a schimbat linia de atac in corpore:

• Ianis Hagi → Alex Mitriță
  • George Pușcaș → Denis Alibec
  • Gabi Iancu → Ciprian Deac

Vezi AICI toate detaliile despre meciul Islanda - România

Acest tip de abordare este specific celor de la FCSB, fosta echipa a lui Rădoi. Gigi Becali ordonă de cele mai multe ori modificări la pauză. În partida cu Poli Iași (2-5), din urmă cu două săptămâni, roș-albaștrii au efectuat nu mai puțin de 4 schimbări deodată la jumătatea primei reprize!

Islanda a învins-o pe România, scor 2-1, în semifinala „barajului” pentru Euro 2020. „Tricolorii” sunt eliminați astfel din cursa pentru turneul final de anul următor.