NATIONALA    •   ROMÂNIA

Lotul României pentru stagiul din Antalya » Anghel Iordănescu a convocat opt stelişti şi trei dinamovişti

Miercuri, 28 Ianuarie 2015

Naţionala României va efectua un cantonament în Antalya în perioada 3-15 februarie, unde va juca trei meciuri amicale, iar Anghel Iordănescu a trimis lista cu jucătorii convocaţi.

Selecţionerul a decis să convoace 25 de jucători din Liga 1, mulţi dintre aceştia fiind debutanţi în tricoul naţionalei.

Printre cei mai tineri jucători care au primit telegramă de convocare, se află portarul Stelei, Valentin Cojocaru şi fundaşul lui Dinamo, Ionuţ Nedelcearu.

Lotul convocat de Anghel Iordănescu:

Portari: Silviu Lung jr. (Astra), Cristian Bălgrădean (CSU Craiova), Valentin Cojocaru ( Steaua)
Fundaşi: Andrei Dumitraş (CSU Craiova), Cristian Manea (FC Viitorul), Paul Papp (Steaua), Srgian Luchin (Steaua), Sergiu Muth (Gaz Metan), Ionuţ Nedelcearu (Dinamo), Florin Bejan (Tîrgu Mureş), Steliano Filip (Dinamo), Bogdan Vătăjelu (CSU Craiova)
Mijlocaşi: Adrian Popa (Steaua), Valentin Lazăr (Dinamo), Alexandru Bourceanu (Steaua), Paul Anton (Pandurii), Andrei Prepeliţă (Steaua), Alexandru Creţu (CSMS Iaşi), Constantin Budescu (Astra), Ioan Hora (Tîrgu Mureş), Florin Tănase (FC Viitorul), Claudiu Bumba (Astra)
Atacanţi: Claudiu Keşeru (Steaua), Raul Rusescu (Steaua), Mihai Roman II (Pandurii)

Selecţionata divizionară a României va juca trei amicale:

Bulgaria (7 februarie)
Sioni Bolnisi (Georgia, 10 februarie)
Moldova (14 februarie).

Comentarii (72)

mateiserban  •  28 Ianuarie 2015, 18:30

Florin Tănase, Alexandru Creţu pe post de mijlocaş, Vătăjelu, Dumitraş şi Manea n-au ce căuta. Creţu e bun doar ca fundaş central, Tănase nu are nici măcar viteza lentă a tizului de la Steaua, iar cei 3 fundaşi laterali enumeraţi au împreuna doar 4 centrări de gol în tot campionatul!!!

luca.andrei  •  28 Ianuarie 2015, 16:39

Crețu de la CSMS Iași convocat! ://sportmoldova.ro/

alexbibirica1  •  28 Ianuarie 2015, 16:20
Postat de mariuss72 pe 28 Ianuarie 2015, 13:54

Scroll, da-te dreacu de nebun.

ba...du'te in wc (dinam8) ... si trage apa ... ca sunteti cei mai praf de 25 de ani incoa ... de cand am auzit eu de dinam8 securist

Vezi toate comentariile (72)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Pandurii Târgu Jiu

Digi 1, Look Sport
12:00 Volei M

CSM București - Steaua

Digi 4
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Chindia Târgoviște

Digi 1, Telekom 3, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

AC Parma - AC Milan

Digi 2, Telekom 1
14:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Girona

Digi 3, Telekom 2
14:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4, Telekom 4
14:30 Fotbal, Premier League

Man. City - Tottenham

Eurosport
15:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Simona Halep - Kristina Mladenovic

Digi 1, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A

Lazio - Chievo

Digi 2, Telekom 1
16:00 Fotbal, Turcia

Trabzonspor - Malatya

Look Sport
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Werder Bremen

Digi 3, Telekom 4
17:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Mihaela Buzărnescu - Caroline Garcia

Digi 1, Telekom 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Atletico

Telekom 2
19:00 Fotbal, Serie A

Juventus - Fiorentina

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Kayseri

Look Sport
19:15 Volei F

Dinamo - CSM Volei Alba Blaj

Digi 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Borussia Monchengladbach - Leipzig

Digi 3, Telekom 4
19:30 Fotbal, La Liga

Rayo - Huesca

Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Newcastle - Southampton

Eurosport
21:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 3, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Schalke - Hoffenheim

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

Inter - AS Roma

Digi 3 , Telekom 1
21:45 Fotbal, La Liga

Barcelona - Real Sociedad

Digi 2, Telekom 2
22:30 Fotbal, Portugalia

Porto - Santa Clara

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 5 3 2 0 5 - 1 38
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 5 0 1 4 1 - 7 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
-
CFR Cluj
-
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-