FOTBAL  »  NATIONALA  »  MALTA - ROMÂNIA 0-4

MALTA - ROMÂNIA 0-4 // VIDEO Cosmin Contra a părăsit terenul nervos: „Sunt supărat pe eliminarea lui Chipciu”

Articol de GSP - Publicat luni, 10 iunie 2019 23:55

Selecționerul Cosmin Contra s-a declarat mulțumit de jocul „tricolorilor” în meciul câștigat în Malta, scor 4-0, însă spune că e foarte supărat pe Alexandru Chipciu pentru cartonașul roșu pe care l-a luat în ultimele 10 minute de joc. Fotbalistul va lipsi în meciul cu Spania.

  • România – Spania e pe 5 septembrie, ora 21:45

 

 

„Aveam nevoie de minimum 4 puncte din această dublă. Această victorie ne dă șansa să depinde de noi în continuare. În a doua repriză n-am mai avut inspirația din prima repriză. Deocamdată suntem în grafic, nu stăm la mâna nimănui.

Sunt supărat pe această eliminare a lui Alex Chipciu. Din punctul meu de vedere, am găsit un jucător bun în el, ca fundaș dreapta. Am fost inspirat cu el acolo. E un fundaș lateral care face atât faza de apărare, cât și cea de atac. Avem și alți jucători la națională care-l vor înlocui”, a declarat Contra la Pro TV.

„Am înțeles de la doctor că lui Nedelcearu i s-a făcut o radiografie. Cei din Malta au fost foarte amabili și au adus un specialist, pentru a vedea dacă e nevoie de o intervenție chirurgicală. Mai multe amănunte vom afla în următoarele ore. În principiu, el va rămâne aici”
Cosmin Contra despre accidentarea lui Ionuț Nedelcearu

CLASAMENTUL GRUPEI F

REZULTATE + PROGRAM GRUPA F

  • 23 martie 2019: Malta – Feroe 2-1, Suedia – România 2-1, Spania – Norvegia 2-1
  • 26 martie 2019: Malta – Spania 0-2, Norvegia – Suedia 3-3, România – Feroe 4-1
  • 7 iunie 2019: Feroe – Spania 1-4, Norvegia – România 2-2 , Suedia – Malta 3-0
  • 10 iunie 2019: Feroe – Norvegia 0-2, Malta – România 0-4, Spania – Suedia 3-0
  • 5 septembrie 2019: Feroe – Suedia, Norvegia – Malta, România – Spania (ora 21:45)
  • 8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), România – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)
  • 12 octombrie 2019: Feroe – România (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)
  • 15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)
  • 15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)
  • 18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45)

Vezi AICI clasamentul grupei F

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Campionul cu FCSB, negocieri cu CFR Cluj » Dinamo și alte două echipe din Superliga s-au interesat și ele
Superliga
Campionul cu FCSB, negocieri cu CFR Cluj » Dinamo și alte două echipe din Superliga s-au interesat și ele
Contraatac în negocierile pentru Drăgușin: „Președintele a dat undă verde” » Tottenham reduce pretențiile
Campionate
Contraatac în negocierile pentru Drăgușin: „Președintele a dat undă verde” » Tottenham reduce pretențiile
Simona Țăranu a incendiat internetul cu pozele în costum de baie din Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
Stiri extrasport
Simona Țăranu a incendiat internetul cu pozele în costum de baie din Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
Scandal uriaș pe gazon, imediat după Craiova - Botoșani » A văzut „roșu” și s-a certat cu Leo Grozavu
Superliga
Scandal uriaș pe gazon, imediat după Craiova - Botoșani » A văzut „roșu” și s-a certat cu Leo Grozavu
Uriaș rezervor de apă dulce descoperit, poate asigura necesarul pentru New York 800 de ani
Profit.ro
Uriaș rezervor de apă dulce descoperit, poate asigura necesarul pentru New York 800 de ani
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (16)
malkin71
malkin71  •  11 Iunie 2019, 09:07
Postat de pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

Vai de capul tau de gigist sinistru. Scuze pentru pleonasm. Si daca e la nationala n-are voie sa aiba IQ de gaina?

malkin71
malkin71  •  11 Iunie 2019, 09:02

Are dreptate ala care zice de Chipciu ca are un IQ de gaina. Gigistii sar degeaba de *** in sus, ***.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

doomsday2000
doomsday2000  •  11 Iunie 2019, 08:59
Postat de catalynn pe 11 Iunie 2019, 08:20

Nu zic, omul a evoluat bine pe postul respectiv. Însă e clar ca nu e un jucător (fotbalist sigur nu e!) pe care sa te bazezi, degeaba ai talent dacă nu te și duce mintea, iar Chipciu a demonstrat ieri ca este fcsbist de mic!

Băh, tu nu mai trebuie să demonstrezi nimic, esti prostălăul suprem al forumului, acum fugi la nen'tu talpan ca să-ți dea ordinele pe ziua de azi

Vezi toate comentariile (16)
Comentează