Știri din fotbal internațional
Columbia - Ghana, pentru optimile Campionatului Mondial » Gol în minutul 14
0
Argentina - Capul Verde, cel mai nebun meci de la Campionatul Mondial » Calificare dramatică venită în prelungiri
0
A marcat „cel mai nebun gol al Cupei Mondiale” și a sărit în tribune » Imagini cum nu s-au mai văzut
0
Mohamed Salah, în lacrimi după Australia - Egipt: „Trebuia să o fac”
0
Lifestyle
Argentinianul Juan Bauza s-a însurat cu Francesca la Craiova » A avut nevoie de traducere ca să înțeleagă jurământul
1
Vedeta de la „Observator” a spus pe cine susține la Mondial: „Îl apreciez pentru mentalitatea lui de campion” » Unde fuge imediat după turneu
1
Schimbare incredibilă pe arena veche de 98 de ani » Imagini spectaculoase
2
Comenzile pentru noul model Dacia Sandero Stepway au fost deschise » Care este prețul de pornire
3
„Haos total! Tremură casa când trec utilajele”. Am mers pe șantierul STB să ...
Libertatea
VIDEO-REPORTAJ | Calvarul de la Bacalaureat: „Îmi făceam vânt cu ...
Adevărul
Aici s-a născut Gigi Becali » Satul care nu mai există și drama ascunsă din ...
GSP SPECIAL
Românii care, la comanda Iranului, au înjunghiat un ziarist la Londra au ...
Libertatea
Sumi ar fi de departe cea mai buna alegere, el sau Oli, dar ala nu vine fara doua trei milione, iar Federatia e falita acum. Dan Petrescu, din pacate nu stie sa le vorbeasca jucatorilor si s-a vazut ca fara Istvan Kovaci nu rezista mai mult de 5 meciuri nicaieri! Sumudica ar fi varianta corecta, dar il vor numi probabil pe Mutu, care este usor de controlat si doar paravanul lui Stoichita, ca si Radoi!
La nationala trebuie un vulpoi care stie sa scoata maximum din jucatorii pe care ii selectioneaza, stie cum sa analizeze adversarul si simte jocul. Un tactician bun care stie sa isi apropie jucatorii. Sumi e bun la toate astea. Singura mea retinere - ba' e "hais", ba e "cea". Ba ca vine si pe jos la nationala, ba ca nici nu se gandeste, ca el vrea sa "stea in iarba" in fiecare zi. Olaroiu e o varianta mai serioasa, Petrescu e prea ***.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
De ce am pune selectioner pe unul care a preluat Astra Giurgiu care terminase pe 2 cu Daniel Isaila in 2014, cu 72 de puncte dupa 34 de etape, echipa gata construita, si Sumudica a dus-o in primul an pe 4, iar abia in 2016 a luat titlul cu 73 de puncte dupa 36 de etape (daca adunam cu play-off-ul)??? Meritul era al lui Isaila. Sumudica doar a tinut grupul sus.
Nu, la nationala nu cresti jucatori. Dar dupa zici chiar tu ca a fost selectionat pe merit. Cautata o solutie...care? Man e momentan cel mai bun pe postul ala. Nu i-a iesit cum a vrut...de aia zic..e tanar. Trebuie incurajat, trebuie imbarbatat, criticat in masura corecta dar trebuie sa dam incredere. Cand vezi ca toti iti dau in cap dupa un meci mai prost...nu prea iti mai vine sa tragi. Nici nu vreau sa-mi imaginez ce a fost pe FB, pe Instagram..
Stii ghicitoarea aia cu "ce-i mai greu? un kg de fier sau un kg de vata?" eh...cam asa incercam noi sa facem acum.
Mai Shumi!Spune drept,ori te-a sunat prietenul GG?
Ba ti am spus si acum 20 de ani. Eu nu mint. Asa s a semnat contractul. Peste un numar de meciuri la. Nationala patronul tau mai incaseaza 2 milioane. Mi sa parut un jucator slab in ambele meciuri
La Nationala mare nu ar trebui sa cresti jucatori, mai ales in meciuri importante, poate in amicale. Sigur Man joaca la Parma, abia ajuns, are doar cateva meciuri ca titular, a fost corect selectionat, mwrita sa ajunga acolo dar, daca vezi ca nu misca in primul meci, in a doilea, incearca si alta varianta nu? Dar, este o brambureala totala la nivelul pozitionarii jucatorilor in teren, nu atiu ce scouting a facut Radoi si echipa lui, cum se face ca randamentul jucatorilor la nationala e catastrofal comparat cu cel la echipele de club?
Radoi are 13 meciuri ka seniori, toate la acelasi club, fara niciun rezultat. Sumudica pare Fabio Capello in comparatie cu Radoi.
Haha..lasa ba, ca are Radoi CV. 13 meciuri , toate la aceeasi echipa de club si fara rezultate notabile plus alea 4 de la euro u21, care oricum or fi fost, sunt la tineret. Deci..doar 13 meciuri la seniori, la o echipa de club. Ce zici?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.