Comentarii (798)
2964764060229270
Benedic Gabriel Duck  •  26 Martie 2021, 07:42

Nea petchovski,Man și Tănase chiar se apără, iar 2-2 s-a făcut FĂRĂ EI DOI în teren,tocmai pentru că ieșise alegătorul de cursă lungă Tănase!!! La golul 1 e vinovat Bancu,cel care n-are nici o treabă cu postul de fundaș stânga (în primul rând că a lăsat mingea în corner,deși putea da in ea,în aut,apoi l-au făcut ăia doi "magarus"),la golul 2 principal vinovat Maxim,care,săracul, n-are nici o treabă cu postul de "inchizator"!!??!!,pierde mingea aiurea,acordă avantaj adversarului și, cum Tănase nu mai e,să alerge să-l blocheze iar Chiriches e "varză ",luăm gol.Dintre toate schimbările, doar HAGI a adus ceva bun.Si am scris HAGI, fiindcă mi-e dor de tac-su,fotbalistul.In rest "mister" e cam mister la antrenorat....Aaaaa,și încă ceva: nu-i vad pe-aci bombanind,pe "deștepții "care făceau misto Ovidiu Popescu si de Tănase. Au murit,sau ce????

pinguinul_japonez
pinguinul_japonez  •  26 Martie 2021, 07:29

E null in antrenorat Radoi, de cand lumea nu se schimba ceva ce merge bine. Pana si Mutu a inteles asta. Schimband 3 jucatori total aiurea era sa ne coste f scump.

2528389220528911
Ionut Costache  •  26 Martie 2021, 07:28

Comentatorii meciului aseara, cand au incercat sa descrie nationala Macedoniei, au descris perfect pe cea a Romaniei: arata bine in atac, nu si in aparare. Noci nu ar avea cum sa arate bine echipa defensiv cand: ambii fundasi laterali sunt improvizatii pe post, mijlocasii laterali nu fac faza defensiva, nu exista niciun mijocas defensiv in lot, portarul (desi experimentat) a fost depasit de miza unui meci oficial, iar Chiriches e total inutil ca fundas (mai util ar fi ca mijlocas). Radoi vrea un fotbal total ofensiv ca Brazilia anilor 70, dar uita ceva: nu mai joaca cu echipe under 21 ci cu echipe de seniori, antrenate de oameni cu experienta. Nu va mai avea norocul de a juca contra unui Pandev la batranete (care si asa a dat mari batai de cap apararii noastre) si s-a vazut stilul nostru ultraofensiv cand am dat de fotbalisti ca Haaland sau Sigurdsson. Sa nu mai zic ca urmeaza un meci cu Germania (care potrivit acelorasi comentatori este "un pic" mai buna ca Macedonia), care e definitia fotbalului modern si care ne va calca in picioare daca jucam iar ca aseara dpdv defensiv.

stefan..
stefan..  •  26 Martie 2021, 06:55

Mihăilă a ajuns in fotbalul mare european fara a beneficia de expunerea la națională, adică prin munca sa. Si se vede consecința. La nivel de lot national, se vede doar asa: Mihăilă si restul lumii. Restul lumii fiind produsele vopsite de nationala "Policolor". Se vede ca Ra2 e in plan secund la selectie.

catalyn23
catalyn23  •  26 Martie 2021, 02:40
Postat de catalynn pe 26 Martie 2021, 02:20

Nu mai e nevoie, Adriann v-a demolat efectiv, s-a prăbușit orice relevantă a fermei voastre de postaci! :-)))

***

catalynn
catalynn  •  26 Martie 2021, 02:20

valsword
valsword  •  26 Martie 2021, 01:35

Totul este relativ mai ales timpul. Asadar E=mc2/90min x log in baza2 din 1 si aflati raspunsul :))

capitalaardealului
capitalaardealului  •  26 Martie 2021, 01:13

***

gabri80el
gabri80el  •  26 Martie 2021, 01:09

sa nu mai fim rautaciosi totusi si sa vedem partea buna. faptul ca am marcat mai mult. bine ar fi sa primim si de la nemti 3 goluri dar sa marcam 3 - 4 . dar zic ca este mai important sa castigam meciul cu armenia

gago747
gago747  •  26 Martie 2021, 01:03
Postat de ntfo pe 26 Martie 2021, 00:59

Tocmai , fotbalul se bazeaza pe statistica in mare parte, atata timp cat ai un punct de reper stabil, adica alea 90 de minute. Victoria nu tine cont de cate goluri ai peste adversar pana in minutul 90, conteaza doar sa ai MINIM un gol pana in minutul 90 cand se fluiera finalul . Tie, intr-un meci de fotbal, minutul 90 iti repartizeaza victoria sau nu, nu ca ai tu 2-0 in minutul 80.

Dacă vrei să vorbești de minutul 90 în sensul de sfîrșitul meciului, atunci zi-i sfărșitul meciului. Că în minutul 90 mai sînt încă 4-5 minute de jucat.