tatastrumf
tatastrumf  •  26 Martie 2021, 01:03
Postat de catalyn23 pe 26 Martie 2021, 00:25

postare de hater anitstelist clar:))

Plange inima in el ca am castigat si Tanase a marcat :)) Plus ca la golul 2 al macedonenilor, vinovat este Bancu care nu sta pe linie cu Chiriches si Popescu si il scoate din offside pe marcator... Iar la golul 1 , 3 fundasi romani contra 4 atacatori macedoneni, pentru ca acelasi Bancu il tinea pe..... Bicfalvi ! :)) vedeti reluarile ca sa va convingeti si urmariti pozitia lui Bancu la ambele goluri.

gabri80el
gabri80el  •  26 Martie 2021, 01:01
Postat de Marian Manolache pe 26 Martie 2021, 00:25

Numai eu am vazut ca la 2-o eram aroganti si infatuati? Ne plimbam pe teren si pasam la misto. Iar faza cu Nita e de cascadorii rasului.sa nu stii ca nu cont ca daca faci preluare nu o poti prinde?? Nu a scos nimic Nita. Iar Popescu in afara sa loveasca adversarul ce joaca? Nimic.

eu am trimis unui prieten mesaj ca vom fi egalati si radea de mine :) era previzibil jocul nostru si se vedea ca orice ocazie de-a lor era periculoasa

ntfo
ntfo  •  26 Martie 2021, 00:59
Postat de gago747 pe 26 Martie 2021, 00:54

Aha! te-ai prins ce trebuie făcut. Apelezi la statistică. Cauți toate meciurile care s-au jucat vreodată (mă rog, cîte or fi și alea, prin vreo bază de date supărată) și întrebi: cu ce scor s-au terminat mecurile în care una din echipe avea 2-0 în minutul 80? i cu ce scor s-au terminat meciurile în care una din echipe avea 3-2 în minutul 90 și după aia rînești prin date, și afli din statisticile alea cam care ar fi probabilitatea să bați în cele două situații. Bineînțeles că nu e fezabil - plus că trebuie avută în vedere relevanța meciului, dacă era 2-0 respectiv 3-2 acasă sau în deplasare, dacă era cupă sau campionat, sau mai știu eu ce alte criterii. Dar asta e singura cale. Că altfel putem înșira argumente pro și comtra pînă mîine dimineață. (Eu unul prefer în continuare să am 2-0 cu vreo 15 minute rămase, decît 3-2 cu vreo 5 minute rămase. Dar asta e o chestie suviectivă).

Tocmai , fotbalul se bazeaza pe statistica in mare parte, atata timp cat ai un punct de reper stabil, adica alea 90 de minute. Victoria nu tine cont de cate goluri ai peste adversar pana in minutul 90, conteaza doar sa ai MINIM un gol pana in minutul 90 cand se fluiera finalul . Tie, intr-un meci de fotbal, minutul 90 iti repartizeaza victoria sau nu, nu ca ai tu 2-0 in minutul 80.

bandoleros
bandoleros  •  26 Martie 2021, 00:54
Postat de valsword pe 26 Martie 2021, 00:45

Tu ai dreptate numai ca toti jucatorii astia talentati sunt de la mijoc in sus,nimeni din aparare.Si te enerveaza rau ca suporter roman sa vezi cum reusitele celor din fata sunt imediat anulate de gafele celor din spate:))

Dacă am fi avut și apărare ne-am bate cu Germania de la egal la egal :))) În cazul asta important e sa marcam un gol mai mult decât adversarul, ceea ce s-a și întâmplat în seara asta. Când nu te bazezi pe o apărare bună e destul de riscant sa încerci sa aperi un rezultat. Personal consider ca Radoi a procedat bine ținând echipa sus.

gago747
gago747  •  26 Martie 2021, 00:54
Postat de ntfo pe 26 Martie 2021, 00:37

Pai nu, victoria in fotbal inseamna sa ai mai multe goluri marcate decat adversarul dupa 90 de minute de joc. ia-o logic daca vrei, sau cu formule matematice, o sa vezi ca am dreptate. Si ca sa iti dau exemplu ca la 2-0 eram mai departe de victorie in min 80, vezi Bulgaria-Elvetia cu acel 0-3 in minutul 13 sau Polonia care a dat 2 goluri Ungariei in decurs de 3 minute. Spune-mi tu atunci, luand aceste lucruri in considerare, cand esti totusi mai aproape de victorie? in minutul 90 sau 80 ?

valsword
valsword  •  26 Martie 2021, 00:45
Postat de bandoleros pe 26 Martie 2021, 00:41

Nu știu de ce am impresia ca mulți ar fi preferat o înfrângere pentru Naționalele lui Radoi și Mutu, și asta pentru a-și hrăni ego-ul de hater. Multe comentarii și o atmosfera foarte negativa. Asta în condițiile în care după mulți, mulți ani se întrevede o oarecare urma de speranța pentru Naționala României. După o lunga perioada de seceta avem din nou câțiva tineri jucători talentați, care cu puțin noroc ne pot califica iarăși la un turneu final pentru Naționala mare.

ntfo
ntfo  •  26 Martie 2021, 00:43

Chiar nu, eram ocupat sa ii raspund celuilalt user..... da, e atat de simplu... socant, nu?

bandoleros
bandoleros  •  26 Martie 2021, 00:41

ntfo
ntfo  •  26 Martie 2021, 00:40

***, tu nu vezi ca nici macar nu te mai baga nimeni in seama? :)) Nu mai discut ***

adriann_
adriann_  •  26 Martie 2021, 00:39
Postat de orlick pe 26 Martie 2021, 00:35

După minutul 80, ei au înscris de doua ori și noi doar o data. Acum înțelegi?

Pricepe ma odata ca nu exista nici o garantie ca nu marcau daca nu se faceau schimbarile. Ocazii avusesera deja, una chiar imensa si din care am scapat cu noroc chior. Insa daca nu facea schimbarile e aproape sigur ca nu mai marcam, Keseru n-a jucat absolut nimic tot meciul iar Man dadea prosteste in orice minge, chiar cu 2 funasi in fata. Nu mai zic ca n-a depasit vreun adversar decat prin und-doi cu vreun coechipier etc.