Comentarii (798)
ntfo
ntfo  •  26 Martie 2021, 00:37
Postat de gago747 pe 26 Martie 2021, 00:31

Din nou, fotbalul e un joc continuu. Nu poți face calcule din astea. Că nu e ping-pong, unde să calculezi matematic probabilitatea ca să cîștig dacă am 8-6 într-un set de 11 puncte, versus probabilitatea ca să cîștig dacă am 10-8. Fotbalul e altfel. Vrei contraexemplu? uită-te la golul macedonean anulat în ultimele secunde. Cu un minim de noroc pentru ei, se termina 3-3 ...

Pai nu, victoria in fotbal inseamna sa ai mai multe goluri marcate decat adversarul dupa 90 de minute de joc. ia-o logic daca vrei, sau cu formule matematice, o sa vezi ca am dreptate. Si ca sa iti dau exemplu ca la 2-0 eram mai departe de victorie in min 80, vezi Bulgaria-Elvetia cu acel 0-3 in minutul 13 sau Polonia care a dat 2 goluri Ungariei in decurs de 3 minute. Spune-mi tu atunci, luand aceste lucruri in considerare, cand esti totusi mai aproape de victorie? in minutul 90 sau 80 ?

Postat de tudorborisev pe 26 Martie 2021, 00:31

Una peste alta, de mult n-am mai vazut nationala facand faze ofensive ca la meciul asta, suturi, goluri. Bravo Radoi, sincer! E adevarat, apararea e praf, dar cu munca si poate alti titulari, mai redresam si acolo

Nu ai ce sa aduci in aparare,pe cine?....de unde?

orlick
orlick  •  26 Martie 2021, 00:35
Postat de ntfo pe 26 Martie 2021, 00:27

Tocmai, dar na astia zic ca era sa pierdem meciul pe mana schimbarilor. Auzi la ei , eram mai aproape la 2-0 de victorie in min 80 decat 3-2 in min 90-91 =))).

După minutul 80, ei au înscris de doua ori și noi doar o data. Acum înțelegi?

tudorborisev
tudorborisev  •  26 Martie 2021, 00:31

gago747
gago747  •  26 Martie 2021, 00:31
Postat de ntfo pe 26 Martie 2021, 00:22

Si ta, tot eram mai aproape de victorie la 3-2 in minutul 90 decat 2-0 in minutul 80.

Postat de Marian Manolache pe 26 Martie 2021, 00:25

Numai eu am vazut ca la 2-o eram aroganti si infatuati? Ne plimbam pe teren si pasam la misto. Iar faza cu Nita e de cascadorii rasului.sa nu stii ca nu cont ca daca faci preluare nu o poti prinde?? Nu a scos nimic Nita. Iar Popescu in afara sa loveasca adversarul ce joaca? Nimic.

Popescu e bun doar daca te arbitreaza unu' care nu da cartonas pentru faulturi repetate de joc. Nu are intrari violente dar face usoer 6-7 faulturi pe repriza, daca il bagi cu un arbitru care la 2 faulturi in succesiune rapida ii da ultimul avertisment si la al treilea scoate galbenul ai pierdut aiurea o schimbare. Sau ramai in 10 daca nu-l schimbi la pauza.