NATIONALA  ·  ROMÂNIA U19 – SERBIA U19 1-1

ROMÂNIA U19 – SERBIA U19 1-1 // VIDEO „Tricolorii mici”, remiză în primul meci din grupa de calificare pentru CE 2020

Marti, 08 Octombrie

România U19 a remizat, scor 1-1, împotriva celor de la Serbia U19, în cadrul preliminariilor Campionatului European 2020, destinat fotbaliștilor născuți după 1 ianuarie 2001 inclusiv.

Golul echipei antrenate de Laurențiu Roșu a fost înscris de David Miculescu (18 ani, atacant), fotbalistul de la UTA Arad, în minutul 48, după ce sârbii au deschis scorul în minutul 32, prin mijlocașul ofensiv Lazar Pavlovic (17 ani).

ROMÂNIA: 1. Ducan – 22. Telcean, 4. Drăgușin, 5. Boloca, 3. Dumitrescu-cpt. – 6. Negrean, 8. Ghindovean – 20. Popescu, 10. Miculescu, 18. Marrone – 9. Mitruscsak
Selecționer: Laurențiu Roșu
Rezerve: 12. Gyenge – 2. Sîrbu, 7. Dumitru, 11. June, 14. Isac, 16. Niță, 17. Nițu, 19. Munteanu, 21. Savu

SERBIA: 1. Mićović – 2. Radmanovac, 5. Balaž, 6. Eraković-cpt., 3. Stajić – 20. Novaković, 10. Pavlović, 16. Topić – 11. Savić, 8. Zukić, 18. Stevanovic
Selecționer: Ivan Jevic

Programul României U19:

08.10.2019, ora 19:00ROMÂNIA – Serbia
11.10.2019, ora 15:00: Spania –ROMÂNIA
14.10.2019, ora 15:00: Lituania – ROMÂNIA

Lotul României U19 pentru turneul de calificare:

Portari: Răzvan Ducan (Campionii FC Argeș), Szilard Gyenge (AFK Csikszereda Miercurea Ciuc)

Fundași: Alexandru Sîrbu (Dunărea Călărași), Tudor Telcean (Universitatea Cluj), Gabriele Boloca (Bologna/Italia), Andreas Dumitrescu (FC Lugano/Elveția),  Radu Drăgușin (Juventus Torino/Italia), Marius Savu (ACS Vedița Coloneşti)

Mijlocași: Darius Ghindoveanu (MSV Duisburg/Germania), Salvatore Marrone (Dunărea Călărași), Aurel June (ACS Foresta Suceava), Cristian Dumitru (ACS Academica Clinceni), Alexandru Negrean (Viitorul Pandurii Târgu Jiu), David Miculescu (UTA Arad), Călin Popescu (ASU Poli Timișoara), Damian Isac (UTA Arad), Loren Niță (Hermannstadt)

Atacanți: Luis Nițu (Universitatea Craiova), Leonard Mitruscsak (Plimob Sighetu Marmației), Louis Munteanu (Viitorul Constanța)

CLASAMENT

VEZI ȘI:

VIDEO Mirel Rădoi are planul făcut: „Voi antrena o echipă de club” + Ce spune despre Dan Petrescu și meciurile naționalei mari

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!



Cine ar fi suspectul eliberat în cazul morții pădurarului din Maramureș! Este milionar în euro și are rude în funcții importante

Libertatea

Comentarii (2)

vladutz13  •  09 Octombrie 2019, 10:46
Postat de rivaldinho pe 08 Octombrie 2019, 23:50

Avem si un italian? Rezultat esuat pe jumatate dar macar n-am pierdut.

Considerand ca te bati si cu Spania si ca meciul a fost acasa este un esec mare.

rivaldinho  •  08 Octombrie 2019, 23:50

Avem si un italian? Rezultat esuat pe jumatate dar macar n-am pierdut.

Vezi toate comentariile (2)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
09:30 Tenis, WTA

Turneul din Luxemburg

Digi 2
11:30 Fotbal, Liga 2

Universitatea Cluj - Mioveni

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
13:00 Fotbal, La Liga

Alaves - Celta Vigo

Digi 2, Telekom 2
13:15 Handbal M

Bidasoa Irun - Savehof

Digi 3
13:30 Fotbal, Serie A

Sassuolo - Inter

Digi 1, Look Plus, Telekom 1
15:00 Tenis, WTA

Turneul din Moscova

Digi 2
15:00 Fotbal, La Liga

Real Sociedad - Betis

Digi 3, Look Sport, Telekom 2
15:30 Fotbal, Liga 1

Academica Clinceni - Viitorul

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
16:00 Fotbal, Serie A

Sampdoria - Roma

Digi 4, Look Sport 2, Telekom 4
17:00 Handbal M

Wisla Plock - Dinamo

Digi 2, Look Sport, Telekom 3
17:00 Fotbal, La Liga

Espanyol - Villarreal

Telekom 2
17:45 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - Astra

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
18:00 Fotbal, Ligue 1

AS Monaco - Rennes

Look Sport 3
18:30 Fotbal, Premier League

Man. United - Liverpool

Eurosport
19:00 Fotbal, Serie A

Parma - Genoa

Digi 2, Look Sport, Telekom 2
19:00 Fotbal, Bundesliga

Hoffenheim - Schalke 04

Digi 4
19:30 Fotbal, La Liga

Athletic Bilbao - Valladolid

Digi 3, Look Sport 2, Telekom 4
20:30 Fotbal, Liga 1

Chindia Târgoviște - FCSB

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
21:45 Fotbal, Serie A

Milan - Lecce

Digi 2, Look Sport, Telekom 2
22:00 Fotbal, La Liga

Sevilla - Levante

Digi 3, Look Sport 2, Telekom 4
23:30 Fotbal, Ligue 1

Marseille - Strasbourg

Digi 4, Look Sport 3
Program TV complet

Liga 1