FOTBAL  »  NATIONALA  »  EURO U21

VIDEO + FOTO Primul antrenament al României U21 pentru meciul cu Germania » Cum și-a împărțit Adrian Mutu jucătorii

Antrenamentul României U21 +7   FOTO
Antrenamentul României U21

Articol de , - Publicat duminica, 28 martie 2021 12:52 / Actualizat duminica, 28 martie 2021 13:44

Echipa națională de tineret a României a efectuat primul antrenament după meciul câștigat cu Ungaria U21, scor 2-1.

• Jurnalistul Vlad Nedelea și fotoreporterul Raed Krishan sunt în cantonamentul naționalei U21 din Ungaria și transmit de la fața locului toate detaliile despre Euro 2021.

Adrian Mutu a început să pregătească ultimul meci din grupe, cu Germania, cel care va cântări decisiv în vederea calificării în faza următoare a turneului final.

VIDEO. Primul antrenament al „tricolorilor” înainte de România - Germania

O parte din lotul convocat de selecționer - 10 dintre jucătorii de câmp și 2 portari - au efectuat un antrenament pe teren, împărțit în 4 faze: încălzire, pasare, posesie și joc liber, în timp ce restul jucătorilor s-au refăcut în hotel, după meciul jucat sâmbătă în compania maghiarilor.

+3 FOTO

Marți, 30 martie, elevii lui Adrian Mutu vor întâlni Germania U21, în ultimul meci din grupe. „Tricolorii” au șanse bune la accederea în sferturile competiției, după ce au acumulat 4 puncte în primele două partide.

Egalul din Germania U21 - Olanda U21 complică totul » Cum se califică România în sferturi
Euro 2021

Clasamentul grupei A la Campionatul European: România, pe locul 2

Citește mai multe știri despre România U21:

A antrenat în Germania și acum le oferă sfaturi „tricolorilor”: „Așa putem să le batem individualitățile”

Ce nu s-a văzut la TV în Ungaria U21 - România U21: ce a spus Mutu după golul maghiarilor și cine a intrat în rol de secund