FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U21 - IRLANDA DE NORD U21 3-0

ROMÂNIA U21 - IRLANDA DE NORD U21 3-0 // VIDEO Mirel Rădoi, după a doua victorie la rând cu 3-0: „Am intrat și am încântat publicul! Construim o generație”

Articol de GSP - Publicat luni, 14 octombrie 2019 22:53

Mirel Rădoi, selecționerul României U21, a vorbit despre victoria categorică obținută cu Irlanda de Nord, 3-0, în preliminariile EURO 2021.

• După trei meciuri, România U21 are 6 puncte și este pe locul 3
  • Următorul meci are loc pe 14 noiembrie, cu Finlanda, locul 2

„Era clar că repriza a doua va fi la mâna noastră. Trebuia să nu ne precipităm. Am încercat să avem o circulație rapidă ca să profităm de spațiile libere. E clar că în acest moment încercăm să construim o generație și suntem pe drumul cel bun. Încercăm să facem un grup unit. Când jucătorii respectă tricoul și au atitudine, le va fi greu adversarilor să câștige.

Azi am fost mai inspirați ca în meciul cu Danemarca. Am intrat și am încântat publicul. Jucătorii au calitate. Mă bucur că a marcat Mihăilă! Debut fericit pentru el. Mă bucur că a înțeles ca atunci când echipa adversă se apără jos, el trebuie să stea cât mai în bandă”, a declarat Mirel Rădoi la Pro X.

„Mă așteptam ca Danemarca să bată. Noi, Danemarca și Ucraina ne luptăm pentru cele două locuri de calificare. Dar și Finlanda e în creștere. Nu vom avea un meci ușor luna viitoare”
Mirel Rădoi

Vezi și:

FOTO Furtună după pauză! România U21, a doua victorie în preliminariile EURO 2021 » Cum arată clasamentul

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!