Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, dezamăgit când a citit ce a spus internaționalul român: „Tragic!”
9
„Dădeai «bună ziua» și la clanțe, acum ești altul”. Mihai Stoica acuză modificările de comportament din vestiarul lui FCSB
6
„Asta m-a convins să vin la Rapid” » Talisson dezvăluie prin ce a trecut ca să ajungă fotbalist
0
Kyros Vassaras a luat decizia, după controversele din UTA - Rapid: l-a reținut de la delegări!
13
Știri din fotbal internațional
Remarcații lui Cristi Chivu în succesul cu Borussia Dortmund + Cum a răspuns, întrebat despre un duel cu Mourinho în play-off
0
Dennis Man, cel mai slab de pe teren în PSV - Bayern » Ce au scris jurnaliștii olandezi
0
„Pentru prima dată” » Ce au remarcat jurnaliștii italieni la Cristi Chivu, în victoria cu Dortmund + Nota primită de român
0
Liverpool a reușit scorul serii în Liga Campionilor » „Cormoranii” s-au calificat la pas în optimi
0
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Omul lui Vîntu și al lui Voiculescu e la un pas să redevină om cinstit. ...
Libertatea
Avocată membră PNL, prinsă în flagrant în timp ar fi luat mită 60.000 de ...
Adevărul
Martor la marea tragedie din viața lui Dumitru Dragomir: „Veniți! Veniți! ...
GSP SPECIAL
Teoria erorii cognitive în cazul accidentului din Timiș: „Creierul ...
Libertatea
I-am batut de ne-a stricat. A avut dreptate Dant Lupu :2-1 pentru Islanda. Toata populatia Islandei este egala cu a unui sector din Bucuresti ! .N-au batut cu o echipa de pensionari !
Luptam, luptam si iar luptam, la final suntem bucurosi ca am cazut de pe un cal mare si declaram: Noi am gresit, noi reparam, mister Radoi ne-a invatat de bine dar nu stim cum, parca am uitat de ce suntem aici.
,,sper ca gazonul să nu cedeze și să le permită băieților noștri să-și valorifice superioritatea tehnică.'' Poate nu eram atat de intrigat, daca citeam bazaconia asta scrisa de Stucan,Udrea sau spusa de eternii comentatori de carton de la Pro Tv. Dar scrisa de un gazetar senior, chiar e ceva de domeniul fantasticului. Coane, jucatorii romani au fost odata tehnici. Vremurile alea au trecut, sunt doar in amintirea noastra, acum, jucatorul de fotbal roman, e cam certat cu mingea,se dusmanesc de moarte.
Treziti-va fratilor la realitate ,generatie ca cea din '70 si cea a lui Hagi nu o sa mai aiba Romanica in urmatorii 100-200 de ani sau si mai mult,stam si ii laudam ,ii ridicam in slavi dupa meciul cu Austria,parca ai fi invins Franta ,Spania,sau Brazilia,ne imbatam cu apa rece,a-ti vazut cum a trecut islandezul pe langa Maxim?????Nu avem fotbalisi,nu avem o generatie,trebuie sa mai asteptam,nu noi,ci vreo 10 generatii de acum inainte,sa fie foarte clar.
cum sa ajungi la un turneu final cand echipele tale de club abia trec de tururile preliminare din competitiile continentale? Generatiile anilor '80-'90 au fost o exceptie. Cu talentul deschizi usa, rezultatele vin cu munca si pasiune (tehnica, tactica, anduranta, psihologie, dieta, recuperare, etc). Suntem in aer de 20 ani... din cand in cand mai avem si noi noroc si mai scoatem cate un egal cu Norvegia si batem Austria - ce sa zic - sarbatoare. Nationala e doar o reflexie a campionatului... cine isi face iluzii ca avem ceva de demonstrat in momentul asta in fotbal, n-are treaba cu realitatea.
mai exista stereotipul asta cu vazutul turneului final la televizor? De parca daca ne calificam nu tot al televizor il vedeam? Da, mai exista. Ii apartine lui Ioanitoaia, acest Victor Piturca al presei romanesti.
Pupincuristii astia se rascoala doar de fatada, ca sa creada lumea ca ei gandesc altfel. Pana mai ieri pupau mana lui Radoi si acuma dau cu pietre. Halal, toti o apa si-un pamant, conducatori, antrenori, jucatori, jurnalisti, comentatori, spectatori (si eu printre ei). Ce suntem, aia avem. Doar ne miram ca prostii de ce ne ies cucuie in frunte.
Dar antrenor avem de 20 de ani? Nu vi se pare ca Burleanu e la fel ca Sandu, poate mai rau? Cand au fost Lucescu, Olaroiu, Petrescu sau Reghecampf la nationala? Bine, voi oricum sunteti si voi degeaba.
Domnule Ioaniţoaia, tare supărat sunteţi pe olteni. Da' ce v-au făcut domnule? Chiar aşa? De 10 ani doar vorbe urîte. Eraţi simpatizat in Oltenia. Mai ingropaţi securea războiului, dati dovadă de mai multă inţelepciune. Faceţi diferenţa intre calitate si ambalaj. Aveţi experienţa vieţii.
La gunoi cu RADOI! Sa vina Dan Petrescu.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.