Alte știri din fotbal
Antrenorul român așteaptă telefonul din Superliga: „Vreau să revin, bineînțeles”
0
Albert Stahl a revenit în Superliga: prezentat oficial
0
Fosta speranță de la FCSB a ajuns sala de judecată: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera”
0
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
0
Știri din fotbal internațional
Marketing genial la Mondial! » Detaliul strategic prins de camerele de televiziune la arbitrii de rezervă
0
Austriecii au luat foc când au văzut videoclipul: „Leo Messi nu ia meciul în serios”
0
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
0
Ce obsesii extrafotbalistice are Erling Haaland! » Colecția de 750.000 de euro a golgheterului norvegian
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
4
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Explozie uriașă la cel mai mare centru de gaze naturale lichefiate din ...
Libertatea
Subiectele de la Evaluarea Națională 2026, publicate pe rețelele sociale în ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Adrian Veștea a depus la Parlament lista cu membrii guvernului. Nume ...
Libertatea
Sunt mai multe tari printre care si Romania cu decese zero pana acum. Deci 0%....despre ce vorbim ?
Cred ca sunt d-aia care lucreaza la negru si n-au asigurare medicala, si au fugit in Romania fara sa se gandeasca! Unii au mai facut si "smecherii" ca sa nu arate ca au sosit din Italia!
Nu e nevoie de "dictator", e nevoie de un guvern competent( al nostru e infectat, s-a autoizolat)...:))care sa dea o lege aspra, doar asa se pot linisti teribilistii...Tin minte ca imediat dupa 1989 daca il "trageai pe unul de maneca" ca nu e bine ce face, iti replica cu..e democratie, fac ce vreau...Tine de educatie, bine , unii au stat peste 10 ani in occident si nu s-au cizelat deloc, drept dovada ca au venit in tara si si-au virusat familia si prietenii , ba unii fac si scandal ca nu au nimic nestiind ca incubatia covit-19 dureaza 14 zile...
Eu n-am înțeles concluzia acestui articol?!3,7 %mortalitate în Japonia "telefonică,pe bune???Nu este mică deloc.Este catastrofal de mare în Italia,dar nu este mică sub nicio formă.Da,o cauză pe mortalitatea mare din Italia poate să fie populația îmbătrânită,dar nu în interpretarea voastră.Acolo sunt mulți bătrâni activi,care se îmbracă modern, ies la restaurante,merg la spectacole,merg în vacanțe și evident sunt mai expuși la virus.Se mai adaugă și o imunitate mai scăzută și patologii asociate corespunzătoare vârstei.Uite, în România unde nu există niciun fel de disciplină și educație civică,mortalitatea este ZERO!De ce?Pentru că bătrînii noștri, în general au o condiție economică precară,nu au o viață activă social,iar tinerii au imunitate și fac forme asimptomatice sau ușoare de boală.In România interacțiunea tineri -bătrâni în spații publice aglomerate este redusă comparativ cu Italia.
In Roma antica, intr-o situatie de criza, la conducerea statului era pus un "dictator" care putea canaliza toate energiile intr-o directie. Democratia nu functioneaza in cazurile de criza, prea multe dezbateri, prea multe pareri, prea multa indecizie, etc. In plus, cu cit ai un popor mai primitiv si needucat, cu atit mai mari sint sansele de a se intimpla un dezastru. Oamenii trebuie sa constientizeze, fortati la nevoie, ca exista lucruri mai presus decit libertatea si nevoile lor personale.
Asta inseamna Globalizare si Diversitate !! si va mai urma !!
*** ***. Pai asa se calculeaza mortalitatea ***? Mortalitatea se raporteaza la persoanele vindecate, nu la cele care care urmeaza sa moara(proaspat infectate). *** ***, luati-va de mana cu *** si guvernul lui.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
afticol de 2 bani..... de ce nu lauzi atunci rusia care cred ca are ma im 10 cazuri, ca sa nu vorbesc de coreea de nord care daca a avit vreo 3 cazuri le-a rezolvat pe toate. uite acolo sistem medical, spirit civic si orvani, are buna. PS. la asa articol asa comentariu....
partea ciudata e a si in italia zic sa nu iesi dupa orele 18 si la ora 19 la Bologna de pe autostrada ieseau..ciudat...niste masini blindate militare de marimea celor din filmul Avatar! ce se intampla, fratilor? razboi mondial nu cred, ca dau 2 nucleare si ne calmeaza pe toti! invazie extraterestra?
NU E NICIO PANDEMIE..COPII VI SE PREGATESTE CEVA..IN MADRID E STARE DE NECESITATE CU ARMATA SI BLINDATE PE STRAZI... ORASUL E MORT SI DOAR MARILE SUPERMARKETURI SUNT DESCHISE..CU REGIM SPECIAL.....CORONAKK E DOAR ..SAGEATA ..
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.