Alte știri din fotbal
Concordia Chiajna s-a despărțit de Andrei Cristea și a numit imediat noul antrenor
0
La concurență cu debutul Mondialului! Tudor Băluță la show-ul „Regelui trapului latino”
1
A ratat Mondialul din cauza unui incident cu focuri de armă, azi a fost prezentat în Superligă
2
Legenda „câinilor” a aflat că Dinamo îi poate pierde pe Musi și pe Cîrjan: „Uitați de performanțe!”
5
Știri din fotbal internațional
În a doua zi de Mondial, Ștefan Bănică junior le-a răspuns contestatarilor: „Nu vă ambalați!”
0
Influencerii de la Mondial ar putea fi expulzați din SUA » Ce avertisment au lansat de autoritățile de imigrare
0
Gabi Tamaș și Dan Alexa au analizat primele meciuri de la Campionatul Mondial
0
Canada - Bosnia » 15 minute până la start: ce se întâmplă la Toronto
5
Lifestyle
Fotbalistul din naționala lui Hagi s-a căsătorit cu Ami » Imagini de la eveniment
3
A deschis balul la Campionatul Mondial din 2026, dar soția lui a furat toate privirile pe Azteca: „E momentul tău!”
0
„Alona”, rivala care i-a făcut coșmaruri Simonei Halep, îndrăzneață în Grecia: „Pe curând, Mykonos”
3
Becali și Șucu construiesc de zor » Imaginile surprinse astăzi lângă București: asta l-a convins pe Pancu să semneze!
21
SpaceX scrie istorie si devine cea mai mare listare la bursa din istorie. ...
Libertatea
Pîslaru: 40% dintre români la vârsta activă nu lucrează - și cel mai greu ...
Adevărul
Se construiește stadionul viitorului în România » Va funcționa exclusiv cu ...
GSP SPECIAL
USR nu va vota cabinetul lui Eugen Tomac: „Soluția este un guvern ...
Libertatea
Da si daca poarta cravata si are 10 pe linie, apoi se duce in strada si conform efectului de turma, incepe sa arunce cu pietre egal cu zero. Cunosc eu persoane care la prima impresie sunt tocilari, dar in timpul liber sunt mai ceva ca drogatii. Aceste perosane schimbatoare sunt cele mai periculoase.
Ideea e alta. E foarte frumos sa fii suporter. E foarte frumos sa fii devotat unui club si, eventual nu ca mine care ma UIT la meciuri. Frumos e sa mergi pe stadion, sa canti, sa sari, sa cobori 3 randuri dintr-un pas cand dau ai tai gol. Eventual si unele deplasari. Ce transforma un Ultras in GOLAN e altceva. Nu sunt sinonime ci unii le confunda. Dar daca te duci doar sa te bati cu suporterii celeilalte echipe, daca provoci jandarmii, daca arunci in teren cu lucruri de la brichete, pietre, torte, atunci esti golan. Si pentru ca unii ultrasi sunt golani, perceptia publicului trece totul al gramada. Respect pentru toti fanii Ultrasi civilizati, ai oricarei echipe.
Sunt în Budapesta acum, sunt aplaudați de frații din Piața Mare,s-au dus ca suport logistic ptr. Bocul lor:)))
Dar cuvintele nu costa nimic. Ma puteti eticheta cum vreti, poate in viitor imi viitor imi voi trece aceste apelative in CV. Toate cele bune, Un stimabil derbedeu". peste zece ani o să fii un stimabil funcționar public, crată asortată la chelie și o burtă generoasă de om ce bagă mezeluri ECO la greu.PARIU???
Insa violentele? Ce are de a face aruncatul cu pietre cu facultatea? Ce are de a face bataia de pe stadioane cu notele si cu examenele? Huliganul e huligan nu conteaza ca are doua clase sau facultate, la fel ca si criminalii, sint boschetari, sau poate sa fii si ingineri sau doctori. Huliganul e huligan atita timp cit cauta bataie si incidente. Punct.
si matwa este cea mai iubita din oltenia , toti o cunoastem . :))
@alpin: domnule, esti exact genul de creatura care a facilitat incremenirea tarii in proiect, in ultimii 22 ani. Pariez ca prin anii '90 erai pro-Iliescu. As spune ca violenta verbala pe care o folosesti reclama o copilarie nefericita, poate ai fost abuzat, etc. Oricum, te inscrii cu succes in categoria latrailor ieftini, a chibitilor care stau pe margine si comenteaza vehement, incercand astfel sa substituie absenta din intreaga lor viata a curajului de a gandi si a face ceva esential cu adevarat.
craiova cea mai iubita echipa din istoria acestei tari. maine daca se desfiinteaza steoaia in 2 saptamani o uita toti nici dr-q nu mai stie nimic de ea. moldovenii daca nu aveau televizoare si nu auzeau de jiji tiki taka barcelona nu mai avea steoaia fani deloc
Mai sa fie! domle deci ultrasul asta ii de pus pe rana si nu alta. imi place asa de mult de el ca l`as lasa sa i`o traga la vecina`mea. Cata prestanta domle! Ajuta pana si batranicile sa treaca strada. Isi plateste si impozitul!! Este un ZEU acest ULTRAS!!! Face 2 facultati si face si bani ! nu injura doar scuipa. Are treaba cu Rosia Montana dar nici macar nu stie unde este. Problema lui este ca nu a fost consultat domle cu privire la legea sanatatii sau rosia montana...el fiind ocupat mai mult cu tortele si cu behaitul pe stadioane urcandu`se pe garduri. Domle, ajuti`l domne si pe el sa inteleaga pe ce lume este. Saracu de el...
Scrisoarea e manipulatoare. Si putin tendentioasa. Nimeni, niciodata, n-a reprosat "ultrasilor" sustinerea, chiar mai zgomotoasa, pentru o echipa sau alta. Ci doar violentele de pe stadion si dinafara lui. Care nu pot fi scuzate nici prin sustinerea fata de o echipa sau alta, nici prin comportamentul ireprosabil, chiar exemplar, din tot restul saptamanii. Scrisoarea reproseaza ceva ce nu exista si justifica ceva ce nu poate fi justificat. Poate a vrut sa condamne generalizarea, ceea ce e corect, dar nu i-a iesit deloc asta.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.