Postat de Gruianu Florentin pe 25 Februarie 2020, 16:43

***

1778714495534018
Gruianu Florentin  •  25 Februarie 2020, 16:43
Postat de pe 25 Februarie 2020, 15:55

https://www.youtube.com/watch?v=_c4DzjEG6hY este sceneta cu toma caragiu care esplica celor tineri cum sta treaba in fotbal ! steaua avea cei mai buni jucatori din epoca comunista...dar dinamo avea cei mai buni arbitrii...urmariti de la minutul 7,45 !!!

panalexan
panalexan  •  25 Februarie 2020, 16:41
Postat de pe 25 Februarie 2020, 16:15

bine mai batranele sa te credem pe cuvant ?! pai zice gabi balint alias unchiul fester,dar de emisiunea replay de la tvr ai auzit ??? acolo s-a dovedit clar,stiintific cu tehnologia in brate ca nu a fost ofside pe 3 CM !!! Atentie ,nu se tinea cont daca jucatorul aflat in ofside influenta faza golului,adica se putea afla departe de faza golului,dar daca era in ofsaib se dadea chiar daca nu avea cum influenta faza ! iata linkul :https://www.youtube.com/watch?v=04izNz7arhk,urmariti de la 1.01.00,pt ca este redat intregul meci ! eu am fost in tribuna la acel meci,si pot sa-ti spun ca steaua nu a primit 2 lovituri de la 11m clare,dinamovistii au fost favorizati din primul,pana in ultimul minut ! urmareste meciul si judeca singur...nu mai da cu acordeaonul,ca falsezi !

Multumesc, stiam de aceasta emisiune. Chiar acolo se spune ca erau pe linie si daca erau pe linie se dadea ofsaid (pana in 1990). Deci a fost ofsaid! Foarte interesante si ce spun cei din studio despre comunicatul din ziar, "dictat de oameni din apropierea lui Valentin Ceausescu". Tu nu ma crezi pe mine, dar eu sa te cred pe tine ca ai fost pe stadion si au fost 5-6 penalty-uri pentru castraveti? Una peste alta, e rusinos sa te retragi de pe teren si sa astepti sa te apere "tati", dar e si mai rusinos ca dupa 32 de ani sa aperi asemenea practici! O zi buna tuturor!

•  25 Februarie 2020, 16:15

•  25 Februarie 2020, 15:59

armata nu avea mijloacele securitatii de a face presiuni asupra adversarelor...deasemenea copiii de sekuristi nu se faceau strungari,sondori,mecanici de masini de cusut,ori manipulanti la cfr,nu ! ei se faceau arbitrii,ziaristii,comentatori,acum intelegeti de unde aglomeratia asta langa soba ?!

•  25 Februarie 2020, 15:55

panalexan
panalexan  •  25 Februarie 2020, 15:50

Nu incercati sa mascati faptul ca acel gol a fost marcat de familia conducatoare a RSR, nu puteti schimba rusinea! A fost ceva fara precedent in lumea asta.