Alte știri din fotbal
Victor Angelescu a confirmat transferul care încheie mercato la Rapid: „Am plătit! Costel nu are cum să fie nemulțumit”
0
Ce a făcut Matteo Duțu la Sibiu, imediat după Hermannstadt - Dinamo: „Tânăr cu suflet matur”
0
Andrei Nicolescu, laude în direct pentru titularul lui Dinamo: „Cel mai bun din România!”
0
Transfer-surpriză REZOLVAT de Rapid! Întâmpinat de Bolgado la București, urmează să semneze contractul
2
Știri din fotbal internațional
Condus 0-2 de Pisa, Cristi Chivu și-a scos jucătorul în minutul 34! A urmat ceva de poveste pentru Inter
7
„Plin de amărăciune, probabil nu primește sex acasă!” » Antonio Conte a fost făcut praf de fostul său golgheter
0
Dzekomania la Gelsenkirchen » Suporterii lui Schalke au cumpărat mii de tricouri ale atacantului de 39 de ani!
0
Eden Hazard revine în atenție cu un transfer în Italia » E colegul lui Ronaldinho, Eto'o, Roberto Carlos și Zenga!
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Diversiunea Groenlanda: Trump a ascuns pregătirea unei alte intervenții ...
Libertatea
Posesorul unui Ferrari de 38,5 milioane de dolari și-a dezvăluit ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Ce a răspuns Nicușor Dan, întrebat dacă România va plăti un miliard de ...
Libertatea
Aţi ieşit ca păduchii să muşcaţi ! Pe ăştia ca voi, Serviciile secrete îi numesc "idioţi utili", înghit orice propagandă...De genul "tiranul", "a făcut datorii şi le-a plătit poporul" etc. Le-a făcut ca să aveţi voi unde sta acum iar părinţii voştri să aibă un serviciu şi pensie să întreţină pe unii ca voi...Nu e nici o nostalgie faţă de Ceauşescu, e o situaţie prezentată şi bazată pe informaţii înmiite faţă de voi, care nu citiţi nimic ! Când scrii "alimentările" în loc de alimentarele, m-am lămurit cu cine am de-a face...Bine că nu v-am scris mai multe, vă exploda unicul neuron !
Cei ce-l regreta pe Ceausescu pot sa se duca dupa el!
Pe langa basmele cu fat frumos avem si rraitu comunist care a platit toate datoriile pe care tot el le-a facut, in timp ce alimentarile erau goale. Programul TV, 2 ore cu marili rializari si cu 10 minute desene animate romanesti, alea cu Disney erau toxice. Dupa lovilutie tot baietii lui de casa in frunte cu tov Iliescu au construit capitalismu , normal, pentru ca aveau experienta comunista. Sutele de milioane pe care nu le mai vedem niciodata , date africanilor si arabilor, nu se pun la socoteala? A fost prost , acuma e altfel de prost. Numarul de prosti insa s-a marit si vor dictatura PSD
Incredibil !!!!!!!, la 29 de ani de la Revolutie sunt nostalgici dupa un tiran ***, ne meritam, din plin, soarta. A fost ,este si va fi la moda " teoria conspiratiei" care prinde la romani, toti ne vor raul dar nimeni nu demonstreaza CONCRET, cu dovezi clare acest lucru. Se "baga in seama" fel si fel de nostalgici dupa "iepoca de aur".
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Cei care nu ştiu sau nu au înţeles nimic se cred şi cei mai deştepţi şi sunt cei mai agresivi la adresa celor câţiva care au mai înţeles câte ceva...Ca să îţi dai cu părerea despre Ceauşescu şi Loviluţie trebuie să fi trăit măcar 30 ani în acea perioadă (şcoală, facultate, serviciu) şi să ai informaţii corecte, direct de la sursă (din sistem, ce nu era public) sau din cărţi şi documentare. Cei care fac aici pe deştepţii nu întrunesc nici una din condiţii, se bazează doar pe o spoială de informaţii după ureche !! Ceauşescu a fost omorât pentru mai multe motive : 1-singurul care a plătit datoriile (exemplu nedorit) 2-demarase Banca Internaţională a României (cu fonduri şi din Iran, Kuwait, Libia, Iran, China, Irak, model preluat acum de BRICS), cu care să concureze FMI şi BM; în afară de China, toate ţările respective au fost lovite crunt apoi ! 3-Gorbaciov (evreu după tată, român după mamă şi agent CIA recrutat de Bush Sr) a fost cooptat în planul Casa Europeană, cu distrugerea comunismului; NC - singurul care se opunea...4-Moscova îl voia mort din 1968 (Planul Dnestr), să-şi pună o marionetă în loc iar vesticii bogăţiile României (aur, metale rare etc) şi să-i distrugă industria care le făcea concurenţă 5-toţi în voiau mort ca să nu vorbească, ştia prea multe ! 6-făcuse un plan pe 20 ani, cu 500 md dol. profit, bazat pe Roşia Montană (6.000 md. euro aur, argint şi mai ales metale rare - evaluare recentă) etc.
am trait 20 ani in comunism, si aproape 30 in democratie, nu a fost bine nici atunci si nu e bine nici acum,dar nici nu va fi vreodata. ca sa traiasca cineva bine,altcineva trebuie sa traiasca rau.... sper ca se intelege ce vreau sa spun ,punct
Inteligent Stucan
Atunci ai fost mic si naiv, acum ești mare și naiv.
Offf...aveam 10 ani la revolutie,am prins vreo 3-4 ani de cozi in 89...da, am strans cureaua atunci( macar era pt un scop bine stabilit)...problema e ca am tot strans o inca 30 ani de atunci ,tot o strangem...si nimic! Zici ca suntem liberi acum ? Daca maine iti pun astia impozit si pe aerul carea il respiri,TREBUIE sa il platesti! Esti constrans nu? Asta numai libertate nu e! Comunismul si capitalismul nu sunt asa de diferite. Mai gandeste te
ceausescu era un taran limitat si ***, un fel de gigi becali al anilor aceia (avea si cam aceleasi calitati: incapatanare, inteligenta nativa, duritate). doctrina industrializarii, socialismul ca idee, aveau si unele parti bune (somajul era zero, asistenta sociala/sanatate era ok, nimeni nu ramanea in strada, toata lumea avea repartitie ptr casa). insa nu-ti doresc sa traiesti vreodata intr-o romanie a anilor '80, cand pleznise totul, iar prostanacul ala nu mai avea nimic de spus.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.