Alte știri din fotbal
Fără precedent! Gigi Becali a intrat în direct și anunță „cutremurul”: FCSB NU se va mai prezenta la ultimele două meciuri?! + Ce prevede regulamentul
0
Ianis Zicu a făcut show la conferința de presă: „Cei din camera VAR ar trebui suspendați 20-25 de etape”
1
Lui Daniel Pancu i s-a făcut rău după Farul - CFR Cluj: „Aceste lucruri i-au afectat starea de sănătate”
0
Adrian Porumboiu, poziție fermă despre fazele controversate din Farul - CFR Cluj: „Nu există dubiu”
5
Știri din fotbal internațional
Dennis Man, un nou gol în campionatul Olandei
1
Inter - Genoa, asalt către titlu în Serie A » Cristi Chivu are prima șansă împotriva echipei lui Dan Șucu
0
Show total în Borussia Dortmund - Bayern Munchen » Cinci goluri într-un meci de poveste
0
Lamine Yamal, după primul hat-trick al carierei: „Am regăsit bucuria de a juca”
0
Lifestyle
Sydney Sweeney, apariție incendiară la meciul din Europa! » Vedeta de la Hollywood a coborât pe gazon, a bătut un penalty și a celebrat ca Bruno Fernandes
0
Prezentă la Sanremo, strănepoata lui Lamborghini se plânge de „petrecerile bilaterale”: „M-am culcat la 4:30!”
4
Despărțirea momentului în Formula 1 » Pilotul părăsit de iubită: „Valorile noastre erau diferite”
1
Soția titularului de la FCSB, la prima apariție pe Arena Națională » Cum a fost surprinsă în tribune
2
Ce zboruri dus-întors București-Tel Aviv pot fi anulate după ce Israelul și ...
Libertatea
„Fiecare pilot avea un nume”. Culisele atacului israeliano-american asupra ...
Adevărul
Ovidiu Stângă a povestit cum e în Qatar, după bombardamentele de azi: „Nu ...
GSP SPECIAL
BREAKING News: Ayatollahul Khamenei este mort. Israelul are o fotografie cu ...
Libertatea
Vezi ca ai raspuns folosind acelasi template la care ti-am raspuns. :)) si voi vreti sa fiti luati in serios? Fara templateuri dai in balbaiala.
Daca prostia ar durea tu ai umbla urland pe strazi. BINEINTELES ca era interzis sa asculti Europa Libera, postul fiind de altfel bruiat din rasputeri. De vorbit acolo cata vreme locuiai in Romania nici nu se punea problema, iar daca trimitea cineva vreo scrisoare sa fie citita acolo (vezi cazul Doina Cornea) o patea destul de rau. Doina Cornea era pensionara, avea fata casatorita in strainatate si tot a fost intimidata si agresata de securisti. Daca mergeai sa VORBESTI la Europa Libera contra regimului, intrai imediat pe lista neagra si in functie de ce spuneai se ajungea pana la tentaitve de asasinat. (cazurile Goma, Tanase etc) Pare de neinteles cum poate un ziar sa permita unor p(r)ostaci becalisti sa puna in circulatie asemenea ineptii. Rusine!
NU era interzis sa asculti Europa Libera. Nu stiu ce a vorbit Dan coe acolo, dar ma indoiesc ca ar fi avut el informatii compromitatoare despre personaje prea importante. Genul de critici generale se faceau si in tara si nu te spanzura nimeni. Dar nici nu te promovau, bineinteles.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Să fii suporter al unei echipe înființate de Ana pauker și generali sovietici și să-i faci pe alții comuniști, să fii rîsul paginii de sport , s-o încasezi mereu de la gît în sus , asta însemnă să fii ,,proasta pămîntului” !
Slujitorii ciobanului ne ne arata ca p(r)ostacesc fara sa citeasca macar textele in subsolul carora presteaza penibil :)) DAN COE VORBISE LA EUROPA LIBERA CONTRA REGIMULUI CEAUSESCU SI ERA EXTREM DE POPULAR IN ROMANIA. Generalul de Securitate Plesita a incercat sa-i asasineze la ordinele regimului pe scriitorii Paul Goma si Virgil Tanase dar tentativa a fost dejucata de serviciile franceze, rezultatul fiind un candal diplomatic imens. In mod evident cu Dan Coe le-a iesit, RFG-ul fiind in epoca mult mai permeabil pentru serviciile tarilor comuniste. STAI JOS, NOTA 1.
La cat te-am umilit in discutia asta mai mult tu ai fost precum capra daca intelegi aluzia mea fina :)) Si ca orice prost aduci vorba de familii daca ai vazut ca nu ai argumente, dar vezi ca ca viata e periculoasa si sfatul meu e sa-ti vezi ti mai bine de familia ta, ca acum poate faceam si eu parte din ea daca iti cunosteam mamica si nu aveam standarde.
E clar...tu ești precum capra...după ce că ești prost, mai ții și coada-n sus ! Ține-o tot așa , pentru familia ta !
Esti fan o laie :)) esti doar un puber care se baga in discutii care il depasesc. Si vezi ca era vorba de dan coe, nu de nichi dumitriu. Sunt 2 jucatori diferiti. Daca tot vrei sa sustii primul club comunist macar invata-i istoria.
Cauta prima sigla a locomotivei bucuresti vs locomotiva moskova…
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.