GSP SPECIAL  »  STIRI EXTRASPORT  »  CORONAVIRUS

Dumitru Dragomir, depistat pozitiv cu COVID-19, deşi s-a vaccinat recent! » Cum se simte fostul șef al LPF

Dumitru Dragomir
Dumitru Dragomir

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 februarie 2021 17:20 / Actualizat sambata, 13 februarie 2021 17:44

Dumitru Dragomir (74 de ani), fostul șef al Ligii Profesioniste de Fotbal, a fost depistat pozitiv cu COVID-19.

În ciuda faptului că s-a vaccinat împotriva COVID-19, Dumitru Dragomir a contractat virusul. Fostul șef al LPF a intrat în carantină, după ce rezultatul testului său RT-PCR a fost pozitiv. Dragomir nu prezintă simptome, după cum declară chiar el.

Dumitru Dragomir, pozitiv la COVID-19

„Este adevărat că sunt în carantină. Am făcut un test și a ieșit negativ, iar apoi am făcut un test PCR și am ieșit pozitiv. Practic, am COVID. Mă simt bine, nu am niciun simptom. Nu am nici pe dracu', dar respect regulile. Nu mai știu ce să cred. Eu am făcut și vaccinul… Acum, aștept rezultatele unui alt test, mi-am mai făcut unul, ca să fiu sută la sută sigur… Vom vedea ce va fi”, a declarat Dragomir pentru ProSport

La începutul anului, Dumitru Dragomir dezvăluia că a comandat 10 vaccinuri anti COVID-19 din Rusia, pentru a se vaccina cât mai curând posibil.

 Raport  Coronavirus în România, 13 februarie 2021

  • Până astăzi, 13 februarie, pe teritoriul României, au fost confirmate 760.091 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).
  • 706.394 de pacienți au fost declarați vindecați.
  • În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 2.415 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv
  • În ultimele 24 de ore au fost efectuate 21.849 teste RT-PCR (11.782 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 10.067 la cerere) și 6.723 de teste rapide antigenice.
  • Până astăzi, 19.325 de persoane diagnosticate cu infecție cu SARS – CoV – 2 au decedat.
  • În intervalul 12.02.2021 (10:00) – 13.02.2021 (10:00) au fost raportate 48 de decese (27 bărbați și 21 femei), ale unor pacienți infectați cu noul coronavirus.

VIDEO. Ai grijă să porți corect masca de protecție! Ce nu trebuie să faci atunci când o utilizezi

Citește mai multe știri de actualitate:

Fotbaliștii de la FCSB, băgați în ședință, după eșecul cu Dinamo: „Le-am zis ca aceste lucruri să nu mai apară”

Traseu infernal pentru Simona Halep spre finala Australian Open » 4 câștigătoare de Grand Slam pe partea ei de tablou

Citește și:
Iubita lui Haaland a dat din casă: „E puțin jenant că vă spun” » Ce face starul norvegian în fiecare seară
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Iubita lui Haaland a dat din casă: „E puțin jenant că vă spun” » Ce face starul norvegian în fiecare seară
Vis spulberat pentru Istvan Kovacs la Mondial? » Delegarea coaptă în culise: „Ar supăra multă lume”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Vis spulberat pentru Istvan Kovacs la Mondial? » Delegarea coaptă în culise: „Ar supăra multă lume”
Celebra prezentatoare TV a rămas în bikini și urmăritorii ei sunt în extaz: „Atâta frumusețe într-o poză?!”
Stiri extrasport
Celebra prezentatoare TV a rămas în bikini și urmăritorii ei sunt în extaz: „Atâta frumusețe într-o poză?!”
Rugbystul care a snopit în bătaie doi bărbați și-a aflat sentința la tribunal
Rugby
Rugbystul care a snopit în bătaie doi bărbați și-a aflat sentința la tribunal
EXCLUSIV Ciprian Marica lansează o nouă investiție în România
Profit.ro
EXCLUSIV Ciprian Marica lansează o nouă investiție în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

David Popovici anunță un obiectiv unic pentru sportul mondial

Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu


Comentarii (10)
gabryel28
gabryel28  •  13 Februarie 2021, 21:12

*** *** ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

140890610325991
Chimir Sen  •  13 Februarie 2021, 20:33

*** ? *** ...

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

2316689815019698
Tcaciuc Dorin  •  13 Februarie 2021, 19:53

Nu spunea *** că s a tratat la bececali,după rețeta lui și nu i e frică?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (10)
Comentează