INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Moment șocant în Arsenal - Wolves » Întrerupere de 10 minute după o accidentare HORROR

Momentul accidentării lui Raul Jimenez // foto: Guliver/gettyimages +10   FOTO
Momentul accidentării lui Raul Jimenez // foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 noiembrie 2020 21:40 / Actualizat duminica, 29 noiembrie 2020 23:41

Meciul dintre Arsenal și Wolverhampton din etapa 10 a Premier League a fost întrerupt timp de 10 minute după ce Raul Jimenez (29 de ani), atacantul oaspeților, a fost la un pas de o accidentare gravă.

În minutul 5 al partidei de pe „Emirates”, Raul Jimenez și David Luiz (33 de ani), stoperul gazdelor, s-au ciocnit violent cap în cap în careul mic al lui Wolves. Fundașul brazilian și-a spart capul și a fost bandajat pe teren, însă Jimenez nu a putut fi pus pe picioare minute întregi!

+6 FOTO

Atacantul mexican a fost tratat la marginea terenului și ulterior scos cu targa de pe gazon, meciul fiind întrerupt timp de 10 minute de la momentul ciocnirii până la reluare. Raul Jimenez a fost schimbat cu tânărul portughez Fabio Silva (18 ani) de către antrenorul Nuno Espirito Santo, care privea în gol, fiind vizibil îngrijorat de starea elevului său.

Potrivit Sky Sports, Jimenez a fost transportat la spital, unde a fost conștient și a răspuns pozitiv tratamentului pe care medicii i l-au administrat.

Fă-te bine rapid, Raul Jimenez! Sper să te refaci curând - Mesut Ozil, Arsenal

Raul Jimenez a suferit o accidentare la cap care arată groaznic. Sper să nu fie atât de gravă precum pare - Gary Lineker, fost mare fotbalist englez

Citește mai multe știri din Premier League:

Chelsea - Tottenham 0-0 » Echipa lui Jose Mourinho devine lider în Premier League!

Brighton - Liverpool 1-1 » VAR împotriva „cormoranilor”: 3 decizii l-au scos din minți pe Klopp + Salah, nervos la schimbare

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”