INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BORDEAUX - MARSEILLE 2-0

BORDEAUX - MARSEILLE 2-0// Bordeaux câștigă fără emoții meciul cu Marseille 2-0 » Gazdele au marcat în ambele reprize

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 aprilie 2019 23:41

Bordeaux s-a impus în derby-ul cu Marseille, 2-0, într-un meci din etapa 31 din Ligue 1.

Bordeaux - Marseille 2-0
a MARCAT: kAMANO 27', De Preville '71

Vezi aici desfășurarea liveTEXT a meciului Bordeaux - Marseille, LIVE + statistici

Bordeaux a câștigat fără emoții meciul cu Marseille. Kamano a deschis scorul în minutul 27, din penalty, în timp ce în minutul 71, Nicolas De Preville a stabilit scorul final.

Marseille este pe 5, cu 48 de puncte, la un punct de St.Etienne, locul 4, care duce în grupele Europa League. Bordeaux este pe 11, cu 38 de puncte. (Vezi clasamentul din Ligue 1)

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

ECHIPEle de start

Bordeaux: Costil - Pablo, Jovanovic, Kounde - Sabaly, Otavio, Basic, Poundje - De Preville, Kamano - Brian
Antrenor: Paulo Sousa

Marseille: Mandanda - Sakai, Kamara, Caleta-Car, Amavi - Lopez, Strootman - Thauvin, Payet, Radonjic- Germain
Antrenor: Rudi Garcia

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga