INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

Șocant! Doi fotbaliști s-au bătut la antrenamentul lui Chelsea! De la ce a pornit

Rudiger și Kepa au trecut de la insulte la lovituri după ce fundașul german l-a atacat tare pe portarul spaniol, foto: Imago

Articol de - Publicat luni, 05 aprilie 2021 15:40 / Actualizat luni, 05 aprilie 2021 17:22

Antonio Rudiger și Kepa au trecut de la insulte la lovituri după ce fundașul german l-a atacat tare pe portarul spaniol. Managerul lui Chelsea, Thomas Tuchel, l-a trimis la vestiare pe fundașul german.

Prima înfrângere a lui Chelsea cu Thomas Tuchel manager - și ce eșec, 2-5 acasă cu West Bromwich! - a stricat atmosfera la echipa londoneză.

La antrenamentul de duminică au sărit scântei! Un atac tare, întârziat, al neamțului Antonio Rüdiger asupra lui Kepa a provocat furia portarului spaniol. Și, de la insulte, s-a trecut rapid la lovituri.

„Dubla” FC Porto - Chelsea din „sferturi” se va juca la Sevilla, deși Portugalia nu mai e în zona roșie
LIGA CAMPIONILOR

Chelsea joacă miercuri cu Porto, în ”sferturile” Ligii

Cei doi au fost despărțiți doar după intervenția colegilor. Tuchel l-a trimis pe compatriotul său la vestiare imediat după incident, pentru a se calma.

Chelsea joacă miercuri, cu Porto la Sevilla, în turul ”sferturilor” Ligii Campionilor. În Premier League, e pe locul 4, cu doar două puncte înaintea urmăritoarelor (Tottenham, Liverpool, West Ham), care se luptă și ele pentru o poziție de Champions.

Liverpool, victorie zdrobitoare pe terenul lui Arsenal înainte de meciul cu Real Madrid

Danny Welbeck, reverență în fața lui Florin Andone: „Este un animal. Unul la un milion”