INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TRANSFER

Edinson Cavani a semnat cu noua echipă! Va primi un salariu impresionant

Edinson Cavani pleacă de la PSG // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de - Publicat duminica, 09 august 2020 08:30 / Actualizat duminica, 09 august 2020 09:19

PSG se pregătește de meciul cu Atalanta, din sferturile UEFA Champions League, iar fostul atacant al francezilor Edinson Cavani (34 de ani) și-a găsit echipă: Benfica.

• Atalanta – PSG, în sferturile Ligii, manșă unică, se joacă miercuri, 12 august, de la ora 22:00 pe Estadio Da Luz, Lisabona

Deși părea că Benfica a ieșit din cursa pentru Cavani, lucrurile s-au schimbat în ceea ce privește transferul atacantului uruguayan. Acesta a plecat gratis de la PSG, în această vară, iar acum se pare că a semnat cu echipa portugheză.

Anunțul a fost făcut pe Twitter de jurnalistul italian Tancredi Palmeri, care a dezvăluit că Edinson Cavani va câștiga 9 milioane de euro pe an în Portugalia.

După 7 ani la PSG, Cavani a plecat din postura de cel mai bun marcator all-time al clubului francez, cu 200 de goluri. Acesta a câștigat 22 de trofee cu PSG, printre care 6 titluri de campion în Ligue 1

VIDEO Match preview Atalanta- PSG: totul despre superduelul din Champions League

Citește mai multe știri din fotbalul european:

Barcelona - Bayern Munchen, șocul din „sferturi”! Hațegan a arbitrat show-ul total al lui Lewandowski

Lothar Matthäus, declarație arogantă: „Bayern a trebui să greșească mult ca să piardă cu acestă Barcelona”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”