INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JUVENTUS - LAZIO

FOTO Intrare horror în Juventus - Lazio! Putea să îi rupă piciorul, dar arbitrul nu a dat nici măcar fault

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 decembrie 2019 19:06

Lazio a învins-o pe Juventus în Supercupa Italiei, scor 3-1. Partida a debutat însă cu o gravă eroare de arbitraj.

În minutul 9, la scorul de 0-0, Blaise Matuidi a avut o intrare extrem de dură asupra lui Luis Alberto. Acesta s-a dus cu talpa direct pe piciorul mijlocașului lazial! Arbitrul Gianpaolo Calvarese nu a dictat nici măcar fault, deși mijlocașul francez al lui Juve ar fi putut vedea direct cartonașul roșu.

+4 FOTO

Luis Alberto a avut noroc și a scăpat fără vreo accidentare gravă. S-a răzbunat după doar 8 minute, marcând golul de 1-0 cu un șut din interiorul careului.

Vezi și:

Ianis Hagi a refuzat o ofertă fabuloasă: „Ar fi avut atât de mulţi bani încât se putea lăsa de fotbal”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!