INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

FOTO și VIDEO United, REMIZĂ ÎNCINSĂ cu Bournemouth » Zlatan a fost călcat pe cap de adversari și a ratat un penalty!

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 martie 2017 16:05

Manchester United a remizat pe teren propriu cu Bournemouth, scor 1-1, în etapa cu numărul 27 din Premier League, într-un meci în care Ibrahimovici a ratat un penalty la scorul de 1-1, iar oaspeții au jucat timp de o repriză în inferioritate.

Vezi AICI rezumatul VIDEO!

Rojo a deschis scorul pentru United în minutul 23, dar "diavolii" au fost egalați cu cinci minute înainte de pauză, după un penalty acordat ușor de centralul Friend, la un duel în care a fost implicat Phil Jones.

În ultimul minut al primei reprize, Bournemouth a rămas în inferioritate numerică când Surman a văzut al doilea cartonaș galben.

Gosling a comis henț în careu în minutul 71, însă Ibrahimovici a ratat șansa de a aduce cele trei puncte echipei antrenate de Jose Mourinho.

În ultimele minute ale meciului, Pogba a avut și el două ocazii importante de a marca, însă a avut execuții dezamăgitoare, iar United a ratat șansa de a depăși Liverpool în clasament.

răzbunarea lui zlatan

Penalty-ul ratat nu a fost singura fază la care s-a remarcat Ibrahimovici.

• Suedezul a fost implicat într-un "duel" cu Mings, fundașul celor de la Bournemouth;
  • În minutul 47, Mings l-a călcat pe cap pe Zlatan, iar atacantul lui United i-a replicat cu un cot în figură câteva secunde mai târziu.

VIDEO cu șicanele dintre Zlatan și Mings

Echipele de start:

Manchester United: De Gea - Valencia, Jones, Rojo, Shaw - Carrick, Pogba, Mata, Rooney, Martial - Ibrahimovici
Rezerve: Romero - Blind, Fellaini, Herrera, Lingard, Rashford, Smalling

Bournemouth: Boruc - Smith, Cook, Mings, Daniels - Arter, Surman - Fraser, King, Pugh - Afobe
Rezerve: Allsop - Cargill, Gosling, Gradel, Ibe, Smith, Wilshere

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”