CAMPIONATE  ·  FREIBURG - FRANKFURT 1-0

FREIBURG - FRANKFURT 1-0 // VIDEO Imaginile anului vin din Bundesliga » Antrenorul Christian Streich a fost LOVIT VIOLENT de căpitanul advers!

Luni, 11 Noiembrie

În minutele de prelungiri ale meciului Freiburg - Frankfurt 1-0, David Abraham (33 de ani, fundaș central), căpitanul oaspeților, l-a doborât pe tehnicianul advers, Christian Streich (54 de ani).

Arbitrul întâlnirii Felix Brych l-a eliminat direct pe Abraham, care primise un cartonaș galben pentru un fault chiar cu două minute în urmă.

Freiburg a câștigat partida cu Frankfurt, scor 1-0, grație golului marcat de Nils Petersen în minutul 77. După acest rezultat, gazdele sunt pe locul 4 în clasament, cu 21 de puncte acumulate după 11 runde.

3 „roșii”a acordat Brych în partida Freiburg - Frankfurt 1-0, lui Gelson Fernandes, Vincenzo Grifo și David Abraham

VEZI ȘI:

Nicolae Stanciu, reverență în fața lui Lionel Messi: „Nu mă gândeam că poate fi atât de bun!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!