INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

Gaziantep, eliminată din Cupa Turciei la primul meci după plecarea lui Marius Șumudică

Konyaspor - Gaziantep 2-1 // foto: Facebook @ Gaziantep Futbol Kulubu

Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 ianuarie 2021 16:39 / Actualizat miercuri, 13 ianuarie 2021 16:55

Gaziantep a fost eliminată de Konyaspor în optimile Cupei Turciei, scor 1-2.

La primul meci jucat de Gaziantep după despărțirea de antrenorul român Marius Șumudică, echipa lui Toșca și Maxim a suferit un eșec. A pierdut cu Konyaspor, scor 1-2, și părăsește Cupa Turciei în faza optimilor de finală.

Golurile gazdelor au venit în prima parte, autorii acestora fiind Anicic (minutul 11) și Sahiner (minutul 40). Gaziantep a reușit golul de onoare în minutele de prelungire, în 90+4, prin Demir.

Gaziantep, învinsă de Konyaspor în Cupa Turciei

Alin Toșca a început meciul ca titular și a fost integralist în centrul defensivei, în timp ce Alexandru Maxim a început ca rezervă. Totuși, a fost introdus la pauză de către Erdal Gunes, care a pregătit echipa la meciul de astăzi.

Chiar și așa, Gaziantep nu a reușit să întoarcă scorul și a fost eliminată. La Gaziantep a jucat și Junior Morais, fostul fundaș de la Astra și FCSB. Brazilianul a fost integralist și a primit cartonașul galben.