INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - NAPOLI

INTER - NAPOLI 0-1 // VIDEO + FOTO » Napoli dă lovitura! Câștigă în turul semifinalelor Cupei Italiei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 februarie 2020 20:28

Napoli învins-o pe Inter, 1-0, chiar pe terenul milanezilor, în turul semifinalelor Cupei Italiei.

Inter - Napoli 0-1

Napoli a reușit un joc tactic perfect, blocând atacurile lui Inter. În prima repriză, echipa lui Antonio Conte a avut inițiativa, dar jucătorii lui Gennaro Gattuso s-au apărat excelent și au blocat toate acțiunile.

Imediat după pauză, Napoli a dat lovitura. Mijlocașul spaniol Fabian Ruiz a șutat perfect de la 20 de metri, în minutul 56, și a stabilit scorul final. Inter a forțat prin introducerea lui Christian Eriksen și Alexis Sanchez, dar Napoli a reușit să mențină avantajul.-

Returul are loc la Napoli, pe 5 martie. În cealaltă semifinală se duelează AC Milan și Juventus, primul meci fiind joi.

Echipele de start

Inter: Padelli - Skriniar, de Vrij, Bastoni - Moses, Barlla, Brozovic, Sensi, Biraghi - Lukaku, Martinez
Rezerve: Berni, Stankovic, Handanovic, Valero, Candreva, D'Ambrosio, Eriksen, Godin, Ranocchia, Alexis, Vecino, Young
Antrenor: Antonio Conte

Napoli: Ospina - Di Lorenzo, Manolas, Maksimovic, Rui - Demme, Elmas - Callejon, Ruiz, Zielinski - Mertens
Rezerve: Meret, Karnezis, Allan, Insigne, Koulibaly, Llorente, Lobotka, Lozano, Luperto, Milik, Politano
Antrenor: Gennaro Gattuso

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!