INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GOLGETERI

Leo Messi a fost detronat la ultimul meci! Cine este cel mai bun marcator din 2017

Articol de GSP - Publicat marti, 26 decembrie 2017 16:17

Atacantul englez al lui Tottenham, Harry Kane, a fost decisiv în victoria celor de la Tottenham cu Southampton, scor 5-2. (Vezi aici VIDEO)

Atacantul englez de 24 de ani a punctat de două ori în prima repriză, în minutele 22 și 39, stabilind scorul pauzei. Atacantul a marcat și în partea a doua, în minutul 67.  Grație celor trei reușite, Kane a devenit cel mai bun marcator din 2017, depășindu-l pe Leo Messi.

Kane are 56 de goluri în 50 de meciuri, în timp ce vedeta Barcelonei a punctat de 54 de ori. Acesta a fost ultimul joc din 2017 pentru vârful lui Tottenham, londonezii urmând să joace următoare partidă pe 2 ianuarie 2018.

18 goluri
are Kane în acest sezon de Premier League

Topul celor mai buni marcatori din 2017 este completat de Cristiano Ronaldo, Cavani și Robert Lewandowski, fiecare cu câte 53 de goluri.

„Edi a auzit ce a spus!” » GSP a aflat de ce Alex Mitriță a fost lăsat acasă de selecționer: „Toți au simțit că-i lasă la greu”