INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LUDOGOREȚ - BOTEV VRATSA 6-0

Ludogoreț - Botev Vratsa 6-0 // Evoluție entuziasmantă a lui Claudiu Keșeru: gol și pasă de gol! Cum s-a descurcat Cosmin Moți

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 februarie 2020 19:30

Claudiu Keșeru (33 de ani, atacant) a fost protagonistul unei noi evoluții convingătoare în partida Ludogoreț - Botev Vratsa 6-0, din runda #21 a campionatului bulgar.

Clasamentul LIVE din Bulgaria

Keșeru, fost fotbalist la FCSB, a marcat în minutul 57 pentru formația antrenată de Pavel Vrba. De asemenea, atacantul a oferit și o pasă decisivă în prima repriză ('43), pentru brazilianul Marcelinho.

La gazde a fost titular și Cosmin Moți (35 de ani, fundaș central). Acesta a reușit două assisturi, unul dintre ele chiar pentru Keșeru. Moți a văzut cartonașul galben în minutul 90.

Ludogoreț este lider în campionatul Bulgariei, cu 51 de puncte, fiind la 7 puncte de poziția a doua, Levski Sofia.

vezi și:

DINAMO - FCSB // Anamaria Prodan, declarații nostalgice despre Reghe: „Noi am creat o familie, chiar am avut o familie. Ne aducem aminte cu plăcere”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!