INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SEVILLA - ATLETICO MADRID 2-1

Luis Suarez, izbucnire nervoasă după ce a fost schimbat de Simeone: „Nemernic de c***t”

Luis Suarez, nervos în momentul schimbării // FOTO: Imago

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 decembrie 2021 09:54 / Actualizat duminica, 19 decembrie 2021 10:26

Atletico Madrid a pierdut cu Sevilla, 1-2, în derby-ul etapei a 18-a din Liga 1, iar situația madrilenilor nu este una plăcută.

Partida disputată pe stadionul „Ramon Sanchez Pizjuan” a fost marcată și de o izbucnire nervoasă a uruguayanului Luis Suarez.

Ce fac stranierii » Răzvan Lucescu, victorie in-extremis în Grecia + încă o înfrângere pentru Șumudică
LIVEBLOG

Luis Suarez, reacție nervoasă în Sevilla – Atletico Madrid: „Nemernic de c***t”

Atacantul de 34 de ani nu l-a impresionat pe Diego Simeone în prima repriză, iar antrenorul lui Atletico a decis să-l schimbe în minutul 57 și să-l introducă pe Matheus Cunha.

Schimbarea nu i-a picat bine lui Suarez. Cunoscut pentru temperamentul său vulcanic, atacantul a avut o ieșire nervoasă, fiind surprins de camerele TV aruncând cuvinte grele.

„Nemernic de c***t! Mereu e la fel”, au fost vorbele lui Suarez, imediat după ce a fost schimbat.

Potrivit celor de la AS, uruguayanul nu l-a salutat pe Diego Simeone când a ajuns în dreptul băncii de rezerve, fiind în continuare supărat.

Venit în 2020 la Atletico Madrid, de la Barcelona, Luis Suarez a bifat 23 de partide în acest sezon, reușind 8 goluri.  Acesta nu a mai fost integralist din 24 octombrie, de la egalul cu Real Sociedad, în care a punctat de două ori. În ultimele 3 partide in La Liga, Suarez a bifat 106 minute (19 cu Mallorca, 30 cu Real Madrid și 57 cu Sevilla).

După acest meci, Atletico Madrid a ajuns la 3 înfrângeri consecutive în campionat, după 1-2 cu Mallorca și 0-2 cu Real Madrid. Echipa lui Simeone e pe locul  5 în La Liga, cu 29 de puncte.

De partea cealaltă, Sevilla, care marți se va duela cu Barcelona, este pe locul 2, cu 37 de puncte, la 5 de Real Madrid, care azi o întâlnește pe Cadiz.