INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FRANȚA

Măcel în Cupa Franței » Victorie uluitoare reușită de Olympique Marseille în deplasare

Articol de GSP - Publicat marti, 06 februarie 2018 21:43

Olympique Marseille s-a calificat în această seară în sferturile de finală ale Cupei Franței după o victorie distrugătoare reușită pe terenul lui Bourg Peronnas (Liga 2-a), scor 9-0.

Echipa lui Rudi Garcia a dat recital pe terenul echipei de pe locul 18 din Ligue 2. La pauză, Marseille conducea cu 5-0, reușind să mai înscrie de patru ori în repriza secundă.

Succesul cu Bourg Peronnas reprezintă a doua cea mai categorică victorie a lui Marseille din întreaga istorie. În 1948, OM se impunea cu 10-0, tot în Cupa Franței, împotriva lui Chambery.