INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER CITY - CARDIFF 2-0

MANCHESTER CITY - CARDIFF 2-0 // FOTO Formația lui Pep Guardiola revine pe primul loc în Premier League!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 aprilie 2019 23:38

Manchester City a trecut de Cardiff, scor 2-0, și a revenit pe prima treaptă a clasamentului din Premier League.

Kevin de Bruyne a deblocat rapid tabela, după doar 6 minute de joc. Belgianul a păcălit portarul cu o execuție din unghi, plasată sub bara transversală.

Leroy Sane a stabilit rezultatul final cu un minut înaintea fluierului de final al primei reprize. Mijlocașul neamț a șutat puternic din interiorul careului, la finalul unei acțiuni splendide: centrarea Mahrez, deviere subtilă cu pieptul a lui Jesus și șut Sane.

Formația lui Pep Guardiola revine astfel pe primul loc în Premier League. City are 80 de puncte, cu unul mai mult decât contracandidata Liverpool, când mai sunnt de disputat doar 6 partide.

Manchester City - Cardiff, toate statisticile sunt AICI

Man. City: Ederson - Danilo, Stones, Laporte, Zinchenko - De Bruyne, Fernandinho, Foden - Mahrez, Gabriel Jesus, Sane
Rezerve: Muric - Kompany, Gundogan, B. Silva, D. Silva, Sterling, Walker
Antrenor: Pep Guardiola

Cardiff: Etheridge - Peltier, Morrison, Ecuele Manga, Benett - Gunnarsson - Hoilett, Camarasa, Ralls, Murphy - Niasse
Rezerve: Murphy - Bacuna, Cunningham, Harris, Mandez-Laing, Reid, Zohore
Antrenor: Neil Warnock

2019 04 03t191338z 1571091756 rc1ab530ea20 rtrmadp 3 soccer england mci cdf +7 FOTO

Vezi AICI programul etapei #33

Vezi AICI clasamentul din Premier League

vezi și:

Eroul Angliei de la Mondial, scandal de proporții într-un pub!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!