INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  NANTES - PSG

NANTES - PSG 3-2 // VIDEO PSG, încă un pas greșit! A ratat șansa de a fi campioană matematic » Gol fabulos marcat de Dani Alves

Nantes - PSG // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 aprilie 2019 21:57

Nantes a învins-o pe PSG, 3-2, iar parizienii au ratat șansa de a fi campioni cu 6 etape înainte de final. PSG are, după 32 de meciuri, 81 de puncte, cu 17 peste Lille.

Nantes - PSG 3-2

Click AICI pentru LIVE + statistici

Click AICI pentru VIDEO

Cu o echipă cu multe rezerve, PSG a început mai tare și a deschis scorul rapid. Dani Alves a marcat în minutul 19 un gol fabulos.. Fundașul dreapta a șutat în vinclu, de la 25 de metri

Până la pauză, Nantes a revenit și a marcat de două ori. Diego Carlos a înscris în minutul 22, iar Majeed a adus-o pe Nantes în avantaj, în minutul 44.

După pauză, tot Nantes a jucat mai bine. În minutul 52, Diego Carlos a făcut dubla și a asigurat victoria echipei sale. Finalul a fost unul la limită. În minutul 89, PSG a redus din diferență, prin Guclu, dar nu a putut egala.

PSG este lider în Ligue 1, cu 81 de puncte în 32 de etape și a ratat șansa ca azi să devină matematic campioană. Nantes este pe locul 14, cu 37 de puncte.

Vezi AICI clasamentul din Ligue 1!

Echipele de start

Nantes: Dupe -Edgar Ie, Diego Carlos, Pallois - Fabio, Rongier, Toure,Motoussamy, Traore- Coulibaly, Majeed
Antrenor: Vahid Halilhodzic

PSG: Buffon - Dani Alves, Kehrer, Kimpembe, Nsoki - Diaby, Draxler, Paredes,Kurzawa - Nkunku, Choupo-Moting
Antrenor: Thomas Tuchel

7 titluri de campioană are PSG până acum în toată istoria sa

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!