INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

VIDEO Nicio etapă fără scandal în Turcia » Un alt patron a intrat pe teren după ce echipei sale i s-a refuzat un penalty, iar meciul a fost abandonat

Istanbulspor - Trabzonspor / Foto: Imago

Articol de - Publicat miercuri, 20 decembrie 2023 10:29 / Actualizat miercuri, 20 decembrie 2023 14:13

Un nou scandal a avut loc în Turcia, la doar o săptămână de la incidentul care l-a avut în prim plan pe patronul lui Ankaragucu, echipă pentru care evoluează Olimpiu Moruțan. Atunci, Faruk Koca a intrat pe teren și i-a dat un pumn în față arbitrului Halil Umut Meler, care l-a lăsat pe oficial cu ochiul umflat!

De data aceasta, incidentul l-a avut în prim plan pe patronul lui Istanbulspor, „lanterna roșie” din Superliga Turciei.

Rezultat uluitor în La Liga: Atletico avea 3-1 acasă în minutul 87, dar a clacat inexplicabil!
LA LIGA

Patronul lui Istanbulspor a intrat pe teren și le-a cerut jucătorilor să abandoneze meciul

Istanbulspor a primit vizita lui Trabzonspor în etapa cu numărul 17 din Turcia. Oaspeții au deschis scorul în minutul 11 prin egipteanul Trezeguet, dar gazdele au reușit să egaleze până la pauză, grație golului marcat de Muammer Sarikaya în minutul 39.

Paul Onuachu a readus-o pe Trabzonspor în avantaj în minutul 68, iar 6 minute mai târziu președintele lui Istanbulspor, Ecmel Sarialioglu, a intrat în teren și le-a ordonat să plece la vestiare și să abandoneze meciul.

Un penalty refuzat echipei sale pare să fie motivul supărării lui Sarialioglu, care a decis să protesteze la adresa arbitrlului ordonând jucătorilor să iasă imediat de pe teren.

Potrivit presei din Turcia, Sarialioglu a fost contactat rapid de Ertugrul Dogan, patronul lui Trabzonspor, care l-a rugat să-și trimită jucătorii înapoi în teren pentru a relua meciul, însă Sarialioglu a refuzat. Arbitrul i-a trimis ulterior și pe jucătorii lui Trabzonspor la vestiare, iar după câteva minute meciul a fost abandonat.

VIDEO. Daniel Pancu despre lovirea arbitrului turc: „La Adana era să mă lovească în cap cu un robinet”

Vezi și alte știri:

Dinamo a prins curaj! Eroul victoriei de la Botoșani: „I-am mai bătut, sper s-o facem din nou!” + La 37 de ani, Patriche nu se lasă: „Nu-mi fac griji”
DINAMO - FC VOLUNTARI
Marius Șumudică, dezolat: „Sunt supărat. Nu trebuia să se întâmple”
GAZIANTEP - ADANA 2-2

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”