INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

PREMIER LEAGUE // Arsenal și Manchester United nu mai bat pe nimeni! Criză fără ieșire: pleacă și Solskjær?

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 decembrie 2019 20:36

Arsenal și Manchester United s-au încurcat din nou, iar locurile de Liga Campionilor devin intangibile.

Arsenal l-a înlocuit pe Unai Emery cu suedezul Fredrik Ljungberg, dar
șocul nu a fost suficient. „Tunarii” au remizat, scor 2-2, pe terenul lui Norwich, penultima formație din Premier League. Golurile oaspeților au fost marcate de golgeterul Aubameyang, dintr-un penalty repetat în minutul 29, și cu un șut puternic din 6 metri în minutul 57. Pentru gazde au punctat Pukki, în minutul 21, și Cantwell, în prelungirile primei părți.

Arsenal ajunge la 8 meciuri consecutive fără victorie în toate competițiile și are doar 19 puncte după primele 14 etape din Anglia.

Ultimul meci pentru Ole Gunnar Solskjær?

Manchester United a remizat pe teren propriu cu nou promovata Aston Villa, scor 2-2, iar zilele lui Ole Gunnar Solskjær pe banca „diavolilor” sunt numărate. Cea mai titrată echipă din Anglia este într-o situație extrem de dificilă, pe locul 9, cu doar 18 puncte. Calificarea în Liga Campionilor pare în acest moment mai ușor de obținut prin triumful în Europa League.

Astăzi, Villa a deschis scorul în minutul 11 printr-un șut splendid, la vinclu, al lui Grealish. United a egalat norocos în minutul 42, printr-o fază ciudată, la care portarul Heaton și-a împins mingea în propria poartă. Lindelof a dus gazdele în avantaj în minutul 64, iar rezultatul final a fost stabilit de Mings în minutul 66, la o acțiune în care apărarea lui United a ieșit complet greșit la ofsaid.

VEZI ȘI:

INTER - SPAL 2-1 // VIDEO + FOTO Juventus a pierdut prima poziție în Italia » Lautaro Martinez a făcut din nou spectacol! Cum arată ACUM clasamentul

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!