SLAVIA PRAGA - SEVILLA // Dezastrul de la Praga nu a rămas fără urmări: Pablo Machin a fost demis de la FC Sevilla

Jucătorii celor de la FC Sevilla, cu capul plecat după eliminarea din Europa League // FOTO: Reuters

Articol de — Vineri, 15 Martie

Nici zece luni nu a rezistat Pablo Machin, antrenorul celor de la FC Sevilla, a fost demis după doar 10 luni petrecute pe banca andaluzilor. pe
Antrenorul, 43 de ani, numit pe 28 mai 2018, a fost dat afară azi, după eliminarea surprinzătoare din "optimile" Europa League în fața Slaviei Praga, 5-6 la general.

Sevilla, care venea după 2-2 acasă în fața Slaviei, a condus cu 3-2 la Praga în prelungiri (Alex Băluță a fost rezervă la cehi). Dar adversarii au întors într-un final halucinant, 4-3, cu două goluri marcate în minutele 102 și 119. Ultimul, un autogol al danezului Kjær, care și-a dat cu stângul în dreptul pe linia porții.

În locul lui Machín a venit Joaquín Caparrós, interimar, până la sfârșitul sezonului.

Vezi și: S-au stabilit sferturile și semifinalele Europa League » Arsenal - Napoli este meciul șoc + Alex Băluță, duel cu Chelsea