INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA

VIDEO Incredibil: ce au filmat fanii Barcelonei pe Camp Nou, la meciul în care catalanii și-au prezentat noile transferuri

Articol de - Publicat luni, 08 august 2022 22:25 / Actualizat luni, 08 august 2022 22:31

Barcelona a câștigat trofeul „Joan Gamper” după victoria 6-0 împotriva celor de la Pumas, partidă în care Robert Lewandowski a strălucit. Totuși, un detaliu inedit s-a observat în tribunele de pe „Camp Nou”.

La meciul în care Barcelona și-a prezentat noile achiziții în fața fanilor, un moment surprinzător a avut loc în tribunele de pe „Camp Nou”.

Barcelona, aproape de o nouă lovitură uriașă! Acordul la care au ajuns catalanii
SPANIA

Pe acoperișul tribunei 1, un șobolan și-a făcut apariția. Fanii catalanilor au imortalizat imediat momentul, care a devenit viral pe Twitter. Imaginile au ajuns până și în cotidianul spaniol Marca.

Pe teren catalanii au făcut spectacol

În timp ce șobolanul se plimba pe acoperișul de pe „Camp Nou”, trupa lui Xavi făcea spectacol pe gazon :D Lewandowski încă din minutul 4, după o pasă filtrantă a lui Pedri. Lewandowski a driblat portarul și a trimis în plasă, dintr-un unghi închis.

Atacantul catalanilor i-a întors serviciul lui Pedri un minut mai târziu. Scăpat singur, mijlocașul a driblat portarul și a trimis mingea în poarta goală.

Dembele a dus scorul la 3-0 în minutul 9, cu un șut din 11 metri, la colțul scurt, din pasa lui Raphinha, jucătorul venit de la Leeds. Cuplul Lewandowski- Pedri a lovit din nou, 10 minute mai târziu. Polonezul a pasat cu călcâiul, mjlocașul a întors un fundaș și a marcat din postură de 1 la 1 cu portarul.

Barcelona a continuat asaltul și după pauză. Aubameyang a dus scorul la 5-0, cu poarta goală, din pasa mijlocașului Kessie. Frankie De Jong, intrat în locul lui Gavi, a stabilit scorul final, în minutul 84. El a recuperat mingea la 30 de metri, a scăpat singur cu portarul și a finalizat sigur, fără emoții.

VIDEO Rezumatul meciului Barcelona - Pumas 6-0

Reacția virală a lui Haaland după debutul în Premier League: „Ah, rahat, scuze”