INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Brazilianul Oscar, căzătură de premiu Oscar » Simulare scandaloasă în meciul cu Southampton

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 01 ianuarie 2014 19:09

Brazilianul Oscar a oferit o mostră de talent actoricesc în meciul Southampton - Chelsea.

Scăpat singur spre poartă, Oscar a dat mingea pe lîngă portarul Davis şi a căzut teatral în careu, fără ca vreun jucător advers să-l atingă.

Vezi VIDEO

Arbitrul n-a acordat penalty, dar brazilianul s-a revanşat prin golul înscris în minutul 82.

Chelsea s-a impus cu 3-0, primele două goluri fiind înscrise de Fernando Torres şi Willian.