INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO Cel mai ciudat autogol pe care l-ai văzut vreodată a fost marcat astăzi, în Bundesliga

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 septembrie 2018 19:31

Ron-Robert Zieler, portarul de 29 de ani al celor de la Stuttgart, a fost autorul unui autogol de cascadorii râsului în partida pe care formația sa a câștigat-o, scor 2-1, contra lui Werder Bremen.

Stuttgart părea să aibă un final de meci relativ ușor în fața revelației din acest sezon de Bundesliga. Conducea cu 1-0 datorită golului marcat de Anastasios Donis în minutul 19 și avea un om în plus după eliminarea lui Velkjovic, cu 10 minute înaintea pauzei.

Nimic nu prevestea autogolul caraghios marcat de Zieler. O aruncare de la margine din jumătatea lui Stuttgart de teren a fost trimisă de croatul Borna Sosa către propria poartă, iar neamțul dintre buturi a gafat impardonabil.

camera Vezi VIDEO cu faza AICI.

Vezi și: FOTO Luis Suarez ca Borcea » Atacantul Barcelonei s-a făcut de râs în meciul cu Bilbao