INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Debut cu mari surprize în Premier League » Campioana a pierdut în debutul sezonului în fața unei nou-promovate!

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 august 2016 18:04

Sezonul de Premier League a fost deschis astăzi și chiar în prima etapă a avut loc o surpriză de proporții. Campioana de anul trecut, Leicester, a pierdut în deplasare cu o nou promovată!

Hull City a început în forță noul sezon și, chiar dacă abia a promovat în Premier League, a reușit să învingă Leicester, scor 2-1.

Vezi VIDEO cu golurile!

Gazdele au deschis scorul în prelungirile primei părți, prin Diomande, iar imediat după pauză Mahrez a egalat din penalty. În minutul 57, Snodgrass a stabilit scorul final și a făcut ca Hull să realizeze prima surpriză a sezonului.