INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - ATHLETIC BILBAO 2-0

VIDEO Încă un pas spre titlu! Barcelona a rezolvat meciul cu Bilbao din prima repriză + ce gol a mai inventat Messi

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 martie 2018 19:47

Barcelona a făcut în această seară un nou pas spre titlul din La Liga. Catalanii au învins-o pe teren propriu pe Athletic Bilbao, 2-0, într-un meci decis în prima repriză.

Paco Alcacer a deschis scorul încă din minutul 8, marcând cu un șut plasat din interiorul careului după o pasă perfectă venită de la Jordi Alba.

Starul Leo Messi a majorat avantajul Barcelonei în minutul 20, reușind o execuție elegantă de la marginea careului.

VIDEO cu golurile partidei Barcelona-Athletic Bilbao

Cu 9 etape înainte de final, Barcelona e lider în La Liga, cu 75 de puncte. Catalanii au 11 puncte avans față de Atletico, madrilenii având un meci mai puțin. Real e pe 4, cu 57 de puncte, la 18 puncte în spatele Barcelonei!