INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  ARGENTINA - ARABIA SAUDITĂ 1-2

FOTO Fază îngrozitoare, în ultimele minute din Argentina - Arabia Saudită! Semne disperate către medici

Ciocnirea violentă Al Owais - Yasser Al-Shahrani în Argentina - Arabia Saudită // foto: Guliver/gettyimages +26   FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 22 noiembrie 2022 14:03 / Actualizat marti, 22 noiembrie 2022 14:34

Ciocnire șocantă în finalul meciului dintre Argentina și Arabia Saudită, scor 1-2, din grupa C a Campionatului Mondial.

În minutul 90+5 al meciului, când Arabia Saudită încerca să mențină avantajul minim de pe tabelă, 2-1, argentinienii au aruncat mingea în careul advers.

Portarul Al Owais a ieșit pentru a respinge balonul și a făcut-o, l-a boxat departe de poartă, dar în același timp l-a lovit pe fundașul stânga Yasser Al-Shahrani cu genunchiul în figură.

Marcatorii Arabiei Saudite care au năucit Argentina, antrenați de 3 români! Povești colosale aflate de GSP: „Vezi să nu te mănânce leopardul cu totul!”
ARGENTINA - ARABIA SAUDITĂ

Ciocnire șocantă în finalul meciului Argentina - Arabia Saudită 1-2

Acesta a căzut lat, s-a lovit cu capul de gazon, iar jocul a fost întrerupt la câteva secunde după.

În acele clipe, portarul Arabiei Saudite făcea semne disperate ca echipa medicală să intre pe teren.

Argentina - Arabia Saudită, în grupa C de la Campionatul Mondial // foto: Imago Images
Argentina - Arabia Saudită, în grupa C de la Campionatul Mondial // foto: Guliver/gettyimages
+22 FOTO

Reluările TV oferite ulterior au relevat o ciocnire șocantă, extrem de violentă.

Yasser Al-Shahrani a primit îngrijiri medicale pe gazon și a fost scos cu targa de pe gazon. În timp ce era pe targă, a făcut semn că este OK.

+22 FOTO

Jocul a fost reluat în minutul 90+9, după 4 aproximativ 4 minute de întrerupere. Arabia Saudită a rezistat atacurilor Argentinei.

Mai multe știri despre Argentina - Arabia Saudită:

Argentina a stabilit o premieră în istoria Campionatelor Mondiale
Faza dubioasă din care Messi a marcat primul lui gol în Qatar + Recordul atins de starul lui PSG

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”