INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  BOSNIA - IRAN

FOTO şi VIDEO Iran nu a profitat de înfrîngerea Nigeriei şi pleacă acasă după 1-3 cu Bosnia

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 iunie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 25 iunie 2014 20:56

Bosnia pleacă din Brazilia cu capul sus, cîştigînd azi primul meci de la Campionatul Mondial, 3-1 cu Iran. Deşi nu mai aveau nici o şansă la calificare, bosniacii au jucat excelent şi s-au impus.

Cu doar un gol înscris, iranienii părăsesc competiţia cu mari regrete. Dacă azi ar fi reuşit să se impună, s-ar fi calificat în optimile de finală pentru că Nigeria a pierdut în faţa Argentieni, 2-3.

VEZI VIDEO GOLURILE PARTIDEI!

Bosnia a deschis scorul în minutul 23 prin Dzeko. Scorul a fost majorat de Pjanici, în minutul 59, dar Ghoochannejhad a readus speranţele în tabăra iraniană în minutul 82.

Peste doar un minut Vrsajevici a refăcut diferenţa de două goluri pe tabelă, stabilind totodată şi scorulfinal.